Jaké jsou nejlepší pláže Egejské riviéry

Egejská riviéra je proslulá křišťálově čistým mořem, bohatým podmořským životem a dlouhými písečnými plážemi. Můžete si vybrat mezi romantickými plážemi ukrytými davům turistů i plážemi městského typu s pestrou nabídkou vodních sportů a dalšího vybavení.

Pár tipů na krásné pláže na Egejské riviéře

Pláž Ölüdeniz

Ölüdeniz je často řazena mezi pět nejkrásnějších pláží světa. Leží asi 15 kilometrů od města Fethiye v takzvané Modré laguně u národního parku. Tři kilometry dlouhá pláž je zasazena do nádherného prostředí u křišťálově čistého moře. Právě tady jsou také ideální podmínky pro paragliding a jachting. Nezapomenutelný zážitek budete mít z výletu lodí k vodopádům.

Pláž Paradise

Písečná pláž Paradise je součástí vyhlášené pláže Long Beach Kusadasi. Nachází asi 15 kilometrů od města Kusadasi. Během dovolené na Egejské riviéře tady poznáte, že na světě existují skutečně dokonalá místa. V azurově modrém moři budete mít ideální podmínky pro vodní sporty, jako je vodní lyžování, windsurfing nebo šnorchlování.

Motýlí pláž

K této pláži se dostanete jen po vodě. Leží totiž uprostřed osamělé panenské krajiny v přírodní rezervaci, kde žijí i překrásní motýli, podle nichž byla pojmenována.

02-Turecko-Egejska-riviera-Bodrum-Vychutnejte-si-krasu-egejskych-plazi.jpg

Pláž Yahsi

Přes 1 kilometr dlouhá, písečná pláž se táhne v obci Yali jižně od Ortakentu. Jedná se o prototyp pláže dotažené z komerčního hlediska do detailu. V podstatě celou ji pokrývá záplava lehátek se slunečníky, samozřejmostí jsou sprchy, toalety a převlékárny. Souběžně s ní vede pěší promenáda stíněná palmami a lemovaná bary, restauranty a prodejnami sportovního vybavení.

Pláž Bitez

Rozsáhlá písečno-kamínková pláž se vine podél kruhové zátoky letoviska Bitez západně od Bodrumu. Pyšní se kompletním servisem včetně slunečníků, lehátek, sprch a záchodů, šaten i občerstvení. Část Poyraz s jemným pískem a pomalým klesáním mořského dna nadchne hlavně děti.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím