×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
Zavřít

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
Zavřít

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Odletová letiště:

Zavřít

Termín a délka

Vybrané termíny

Zavřít

Zadejte obsazenost

Smazat pokoj

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě

přidat další pokoj

Sport, zábava, památky. Na Egejské riviéře je co dělat

Seznamte se s širokou paletou aktivit, na které se můžete těšit během dovolené na Egejské riviéře kolem Bodrumu. Sport, pohyb, relax, potápění, nakupování suvenýrů, restaurace, slavnosti a večerní zábava – vybere si každý!

Sporty

Golf

I kolem Egejské riviéry je v poslední době velice populární golf. Využijte například služeb klubu Bodrum Golf Club v Ortakentu.

Jízda na koni

Vychutnejte si úžasnou tureckou krajinu z koňského hřbetu. Místní farmy organizují výlety s koňmi nebo koně individuálně pronajímají.

Plachtění a jachting

Objevujte středomořské pobřeží na lodi. Součástí lodních výletů bývají zastávky na koupání či šnorchlování v nejkrásnějších zátokách v okolí. Uvidíte kouzelné zátočiny a zálivy i malebné turecké přístavy. Za návštěvu určitě stojí Izmir, Cesme, Kusadasi, Bodrum, Marmaris, Fethiye a Antalye.

02-Turecko-Egejska-riviera-Bodrum-Tradicni-turecke-lazne-hammam.jpg

Potápění

Potápět se můžete pouze ve vyhrazených místech. Nejoblíbenější lokalita na potápěčské mapě egejská riviéry je Kara Ada (Černý ostrov) u Bodrumu, kde najdete také řadu potápěčských obchodů a škol.

Plavání

Koupání u nádherných pláží v okolí letovisek Isuz, Patara, Ortakent a Gümüşlük podél středomořského pobřeží opravdu stojí za to.

Windsurfing

Široké zátoky poblíž letovisek Cesme, Turgutreis uu Bodrumu a Marmaris jsou výborné pro windsurfing. Vybavení si můžete půjčit v každém místě.

Turecké lázně

Dopřejte si relaxaci ve vyhlášených parních lázních hammam, jimiž je vybavena velká část hotelových komplexů. Původně je zavedli již Římané, avšak Turci je dovedli k dokonalosti. Mají blahodárný vliv na zdraví člověka a všechny jeho smysly. Jejich princip spočívá v působení parní lázně, teplé a studené vody a masáží. Okouzlí vás i samotné prostředí, celá procedura totiž probíhá v krásně zdobené mramorové místnosti.

Zábavní parky na Egejské riviéře

Jenom kousek od Bodrumu jsou dva akvaparky. Areál Pirates Inn The Cactus leží mezi Yalikavakem a Gündoganem, Aquapark Dedeman Bodrum zve k návštěvě kousek od Ortakentu. Další vodní světy se nacházejí trochu dál. Přes hodinu cesty, severně od Didimu najdete Aquapark Didim. Opačným, jižním směrem vyrostl v Marmaris pěkný Aqua Dream Water Park a přímo u pobřeží Atlantis Water Park.

Národní parky u Egejské riviéry

Nejbližším národním parkem u bodrumské části Egejské riviéry je Dilek Peninsula-Büyük Menderes kolem ústí Velkého Menderesu. Vydat se můžete i do miniaturního NP Spil Dagı kolem hory Sipylus a do krásného NP Marmaris u města Mugla.

02-Turecko-Egejska-riviera-Bodrum-Bodrum-v-sobe-spouje-krasnou-prirodu,-sportovni-aktivity-i-historicke-pamatky.jpg

Egejská riviéra a světové dědictví UNESCO

Z oblasti Bodrumu můžete také vyrazit za některou z památek UNESCO. Jedná se sice o celodenní výlety s dlouhou cestou, ovšem zážitek stojí za to. Nejznámější je dávné antické město Hierapolis na pahorku s termálními lázněmi Pamukkale (tzv. „Bavlněný hrad“). Zbytky starověkého města Aphrodisias s kultem bohyně Afrodity zahrnují monumentální tetrapylon, kdysi zastřešený amfiteátr, stadión či Afroditin chrám. Doporučujeme však také výpravu do archeologického komplexu města Efes (byť do UNESCO nepatří) s Artemidiným chrámem (jeden ze sedmi divů světa) a Jeskyní sedmispáčů.

Nakupování v obchodech

Na Egejské riviéře se dá sehnat snad úplně všechno. Zejména na bazarech. Pořídíte tu koření, potraviny, oblečení (kožené bundy a kabáty), boty, kabelky, keramiku, porcelán, samovary, měděné nádobí, tepané džbány na vodu i celou řadu suvenýrů jako ozdobná pouzdra na cigarety a desky na vrhcáby tavla. Pravé šperky a zlato doporučujeme nakupovat jen v obchodech s certifikátem, zlaté a stříbrné výrobky by měly mít punc ryzosti.

Pokud budete chtít něco zcela výjimečného, porozhlédněte se po kobercích. Turecké koberce jsou vyráběné vždy ručně, ty nejvzácnější z pravého hedvábí. Pravé turecké výrobky se od dovozových poznají podle charakteristického znaku osmanských sultánů.

K oblíbeným místům nákupů patří velké a moderní obchodní galerie Oasis Mall v Bodrumu a Midtown Shopping Mall v Ortakentu. Vůni tradičních tureckých tržnic nabízejí bodrumský Bazaar či pestrobarevný trh v Turgutreis.

Kromě restaurací a marketů, otevřených denně od 9 do 23 hodin, jsou ceny většinou smluvní a lze platit eury či dolary, hotově i kreditní kartou. Nejlepší ceny získáte přímo u výrobce v jeho dílně, kde je možné usmlouvat dokonce až o 70 procent nižší cenu.

Restaurace

Na Egejské riviéře si pochutnáte na skvělém jídle ve stravovacích zařízeních všech kategorií. Spropitné čili bakšiš se nejčastěji dává v hodnotě asi deseti procent z útraty. "Dýško" pro další profese:

  • Hotelový nosič – 1 euro za každé zavazadlo
  • Pokojská – zhruba 5 eur za jeden týden při odjezdu
  • Masér – 2 eura

Zábava a noční život

V letoviscích podél Středozemního moře nebudete mít problém najít diskotéku nebo taneční klub. Během letních nocí můžete tančit a bavit se až do rána.

Řada restaurací, barů a diskoték se nachází například na Bodrumském poloostrově, kterému se přezdívá turecké Saint Tropez. Zkuste kluby ve městě Bodrum a v oblasti zvané Göltürkbükü.

Podobně jako v dalších regionech země, i na Egejské riviéře se dodržují turecké státní svátky.

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje