×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Turecko
  2. Turecká riviera
  3. Místa
  4. Perge

Perge

Lokalita: Turecko Turecká riviera Perge
Typ: Město

Prastará perla Perge

Výsledkem první misijní cesty apoštola Pavla byl vznik města Perge, jedné z nejstarších křesťanských komunit v Malé Asii. V průběhu 5. století se dokonce stalo sídlem biskupa, později však začalo upadat. Stále se vedou spory, zda to způsobilo zemětřesení, arabské nájezdy či prostý odliv obyvatel. Dnes vás během dovolené na Turecké riviéře uchvátí nekonečným množstvím památek starých stovky let.

Zbytky starobylého města Perge se nacházejí u lokality Aksu na severozápadním okraji Antalye. Je to kousek od mezinárodního letiště, výstavního areálu EXPO 2016 i od rychlostní silnice vedoucí na východ k dalším význačným letoviskům jako Belek, ManavgatAlanya.

Projděte se po Perge a nechte se přenést stovky let do minulosti

V Perge vás hned po příjezdu upoutá stavba divadla z 3. století. Až do předminulého století vydrželo téměř neporušené, poté ho však místní obyvatelé využili jako stavební materiál na stavbu domů. Za vidění stojí i velice zachovalý stadion ve tvaru písmene U využívaný pro gladiátorské hry. Je dlouhý 234 a široký 34 metrů a do hlediště se vešlo až 12 tisíc diváků.

Do Perge se kdysi vcházelo římskou bránou, zdobenou krásnými vlysy. Náměstí za ní ohraničovaly lázně (dodnes v nich uvidíte systém vytápění, přívodu a ohřevu vody i jednotlivá lázeňská oddělení), agora a jižní brána v helénském slohu s vysokými kulatými věžemi. V ulicích lze spatřit důmyslný kanalizační systém, kterým protékala voda, zvlhčující a ochlazující horký vzduch v ulicích. Chcete-li mít krásné město s mramorovými kolonádami jako na dlani, vyšlápněte na vrchol blízkého kopce.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Doba transferu z letiště

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje