Antalya

Mapa

Podrobné informace

  • 34 °C červenec / srpen *
  • 24 - 28 °C červenec / srpen *
  • 1TRY/8,382CZK

* průměrné teploty

Antalya, dovolená v Turecku v plné parádě

Největší město Turecké riviéry Antalya bude pravděpodobně i prvním, které po příletu do Turecka poznáte. Přímo vedle něj bylo totiž vybudováno ohromné mezinárodní letiště, obsluhující celou zdejší turisticky vytěžovanou oblast. Antalya však kromě husté dopravní sítě a téměř nekonečného množství obchodů nabízí i skvělá místa k prožití letní dovolené.

Antalya nabízí výhody velkého města i koupání v moři

Miliónová Antalya je kulturním a ekonomickým centrem Turecké riviéry a zároveň jejím význačným letoviskem. Můžete si tady vybrat z několika druhů pobřeží, mnoha komfortních hotelů a především z takřka nekonečné nabídky služeb. Kdo má rád rušná velkoměsta a chce poznat běžný život Turků, přijde si tady rozhodně na své.

Pobřeží podél Antalye je dlouhé skoro 40 kilometrů, pohodových míst ke koupání tady proto najdete celou řadu – stejně jako těch spíše kamenitých, neupravených nebo naopak přetvořených ke kotvení lodí. K oblíbeným, dobře vybaveným písečným plážím se řadí například Konyaalti, u Acik Havuz byla naopak vybudována velká betonová mola k usnadnění vstupu do vody a příjemnějšímu opalování.

Další rekreační střediska poblíž Antalye

Nápady na akci a aktivity v Antalyi

Antalya.jpg

Co nenajdete a neseženete v Antalyi, asi už nikde jinde na Turecké riviéře. Kromě nekončícího množství obchodů, marketů, tržišť a dalších obchodních příležitostí můžete využít všech důležitých a potřebných služeb jako lékárny, banky nebo půjčovny osobních vozidel. Každý si tady najde zábavu podle své chutí. Populární je nakupování tradičního tureckého zboží, k posezení a něčemu dobrému k zakousnutí zvou četné restaurace, kebaby a kavárny, stejně bohatý je i rušný noční život, trvající až od časných ranních hodin. Nudit se rozhodně nikdo nebude! Využijte pobytu v Antalyi a taktéž si dopřejte:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Antalya