Aktivity a zábava ve Vietnamu

Ve Vietnamu se můžete těšit na ryze odpočinkovou dovolenou v lůnu domovského hotelu či na poznávání přírodních, kulturních i historických krás země. Volný čas dobře vyplníte různými oddechovými aktivitami, které zde jsou nabízeny v hojném množství. Vyberte si ze sportovních, nakupovacích a dalších rozličných možností.

Sport a pohyb

Populárními sporty ve Vietnamu jsou kopaná, odbíjená, atletika, ping-pong a badminton, příslušná sportoviště se proto nacházejí po celé zemi. V poslední době získávají na oblibě tenis a golf, obzvláště v okolí jednotlivých turistických letovisek lze vždy najít tenisové kurty i golfová hřiště.

Hotely ve Vietnamu běžně nabízejí také bazén, posilovnu a zapůjčení bicyklů. Samozřejmostí je pestrá paleta vodních sportů od plavání přes šnorchlování a potápění až po surfování a motorizované aktivity.

Raritní kabinová dráha na Vinpearl

K dispozici je též řada akvaparků. K těm nejznámějším a nejlépe vybaveným se řadí Phu Dong s tobogány a dalšími atrakcemi na ostrově Hon Tre u města Nha Trang na jihu. Je součástí velkého zábavního střediska Vinpearl s lunaparkem, podmořským akváriem, restauracemi a obchodním centrem. Lanová dráha spojující jej s pobřežím je nejdelší na světě v kategorii lanovek mezi pevninou a ostrovem.

Nakupování a utrácení

Nikoho asi nepřekvapí, že ve Vietnamu se velice dobře nakupuje. Naprostá většina zboží se tu dá bez potíží sehnat a k tomu za naprosto bezkonkurenční ceny. Obzvláště v Hanoji a v Ho Či Minově Městě koupíte v podstatě cokoliv, proto si na nakupování vyhraďte přiměřenou dobu.

Co si z Vietnamu můžete přivézt zajímavého? Možná se budete divit, ale je to na místě a na míru ušité oblečení. Zdejší švadleny jsou kvalitní, pečlivé a levné, určitě tedy neproděláte, když si u nich objednáte oblek nebo šaty. Jeden den si vezmou vaše míry a druhý den si jdete pro hotový výrobek, který si samozřejmě před platbou vyzkoušíte. Zvláště vyhlášené je v tomto směru město Hoi An.

Dévédéčka, perly a jiné suvenýry

Méně udivujícím artiklem, na který především v Ho Či Minově Městě narazíte, jsou DVD filmy. Výběr je takřka nekonečný, od nejaktuálnějších novinek až po nejrůznější rarity a specialitky. Doporučuje se dévédéčko si hned po nákupu vyzkoušet, což vám prodejci rádi umožní.

Tradičním vietnamským suvenýrem jsou pravé mořské a říční perly, ručně vyšívané obrazy, slušivé špičaté klobouky z bambusu a také lakované výrobky všeho druhu. Město Sapa je ideální pro nákup zboží dodávaného horskými kmeny, často se mezi ním objeví něco velice pěkného.

Smlouvat vždy a všude

Podobně jako v řadě jiných exotických končin je i ve Vietnamu naprosto běžnou, ba dokonce vyžadovanou součástí nákupu smlouvání. Brzy si na něj zvyknete a nebude vám dokonce ani připadat zvláštní, že se smlouvá taktéž v obchodech u zboží opatřeného cenovkou. Na smlouvání se vyplatí udělat si dostatek času, běžně totiž zabere kolem čtvrthodinky.

Zabava-ve-Vietnamu-se-toci-kolem-more.jpg

Zábava a noční život

Vietnam, i přes svůj oficiální název, není žádnou zahořklou zemí, v níž by zábava byla nějakým způsobem omezována. Právě naopak, v mnoha směrech se přibližuje tomu, co víme o geograficky příbuzném Thajsku.

Nejvíce zažít a užít se dá v Ho Či Minově Městě. Je to vlastně paradox, že divoký noční život nabírá obrátky především ve městě pojmenovaném po komunistickém předákovi. Ten by se asi v hrobě obracel, kdyby věděl, co se v bývalém Saigonu, který ostatně vždy skýtal spoustu možností oddechu, nyní děje.

Vybrat si můžete, obzvláště v prvním městském obvodu Ho Či Minova Města, z nesčetného množství obchodů, restaurací, barů, diskoték, klubů a dalších nočních podniků.

Vietnamské státní svátky

  • 1. leden – Nový rok
  • 4 dny v lednu až únoru – Lunární nový rok
  • 3. únor – Založení Komunistické strany Vietnamu
  • 30. duben – Den osvobození
  • 1. květen – Svátek práce
  • 19. květen – Ho Či Minovy narozeniny
  • 28. květen – Buddhovy narozeniny
  • 2. září – Národní den
  • 25. prosinec – Vánoce