Kam do Vietnamu s platným vízem

Vízová povinnost ve Vietnamu záleží na místě vaší dovolené

Na ostrov Phu Quoc: bez víza

Dovolenou na ostrově Phu Quoc si užijete v klidu bez zajišťování víza. Při pobytu do 30 dnů ho vietnamské úřady nevyžadují.

Z ostrova Phu Quoc na pevninu: jedině s vízem

Pořiďte si vízum podle pokynů níže (Pevninský Vietnam: jak získat vízum). Po příletu na ostrov Phu Quoc si při vstupní kontrole zajistěte razítko do pasu umožňující pozdější vstup na pevninu – stačí doložit e-vízum.

Pozor!! Po opuštění vstupní kontroly již razítko nezískáte a na pevninu se tak nedostanete!

Pevninský Vietnam: jak získat vízum

Pro cestu do zbytku Vietnamu je nutný pas s vízem uděleným vietnamským velvyslanectvím v Praze. Pozor, nevyužívejte vietnamské agentury slibující zajištění „visa on arrival“ online, jednají v rozporu s tamními zákony!

Elektronické vízum se vydává pouze k jednomu vstupu s maximální délkou platnosti do 30 dnů. Žádost lze podat na webové stránce Vietnam evisa - National portal on Immigration (v angličtině). Do elektronické žádosti je třeba:

  • vložit/nahrát fotografii a kopii datové stránky cestovního dokladu žadatele,
  • uvést mj. osobní údaje, adresu plánovaného pobytu ve Vietnamu a informace o cestovním dokladu,
  • zaplatit poplatek 25 USD za jednorázový vstup do země.

O schválení žádosti se dle informací poskytnutých vietnamskými úřady rozhode do tří pracovních dnů. Po úspěšné registraci žádosti a zaplacení získáte přístupový kód k vytištění víza.

Doporučujeme, abyste podání žádosti o vízum nenechali na poslední chvíli, protože její vyřízení může trvat až 7 pracovních dnů.

Další informace ohledně víz poskytuje pražské Velvyslanectví Vietnamské socialistické republiky. 

(Zdroj: webové stránky MZV.)

Navstivit-Vietnam-se-vyplati.jpg