Phu Quoc

Mapa

Podrobné informace

  • 31 - 32 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1000VND/1,065CZK

* průměrné teploty

Phu Quoc, ďábelsky vymazlená dovolená

Největší vietnamský ostrov Phu Quoc vystupuje z Thajského (Siamského) zálivu v západní polovině Jihočínského moře. V této části Vietnamu se zároveň jedná o nejzápadnější oblast (provincie Kien Giang). Geograficky je bližší ke kambodžskému (pouhých 13 km) než k vietnamskému pobřeží. K ostrovu o rozloze 574 kilometrů čtverečních patří ještě 21 jiných ostrůvků.

Další blízká rekreační střediska:

Panenské pláže čertovského ostrova

Phu Quoc je známý i pod jinými názvy. Jestliže Dao Ngoc (Nefritový ostrov) má pozitivní nádech, označení „Ďábelský ostrov“ je zcela opačného charakteru. Pochází z dob, kdy zde fungovala neblaze proslulá věznice Con Son, založená už francouzskými kolonizátory a k „dokonalosti“ dovedená za vietnamsko-americké války. Dnes z ní zůstalo pouze malé muzeum. A celý ostrov se proměnil v rozvíjející se turistické středisko, kde je sice infrastruktura ještě poněkud zaostalá, zato si stále uchovává jedinečnou, nedotčenou atmosféru.

Kolem ostrova Phu Quoc se táhne několik desítek kilometrů nádherných písečných pláží. Všechny se pyšní absolutní čistotou, klidem, velkým prostorem a pozvolným klesáním do křišťálově čisté vody. Vzhledem k jejich panenskému charakteru vám na nich stín poskytne spíše bujná tropická vegetace než slunečníky hotelových areálů. K nejkrásnějším patří Dai Beach, Vung Bau, Ong Lang nebo Long Beach (dlouhá 20 km!).

Tipy na zábavu na Phu Quoc

Phu-Quoc-(1).jpgNeotálejte a vydejte se z vašeho hotelu za průzkumem zajímavostí ostrova Phu Quoc. Může to být procházka domorodou vesnicí jako Ham Ninh či Rach Tram, nákupy na tržišti Cho Market v Duong Dong nebo návštěva vyhlášených továren na rybí omáčku nuoc mam. Aktivitou, která v poslední době ostrov stále více zviditelňuje mezi turisty, je potápění, neboť zdejší dno je doposud jen málo probádané a zanesené odpadky.

Co ještě podniknout v Phu Quoc? Inspirujte se:

  • Prohlédnout si některou z mnoha pagod a chrámů
  • Vydat se na pepřové plantáže u Duong Dong
  • Udělat si výlet na kouzelné souostroví An Thoi

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Phu Quoc

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.