Podrobné informace

  • 31 - 32 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1000VND/1,065CZK

* průměrné teploty

Phu Quoc, dovolená ve skrytém ráji plném úžasných překvapení

Největší vietnamský ostrov Phu Quoc vystupuje z Thajského (Siamského) zálivu v západní polovině Jihočínského moře. Geograficky je bližší ke kambodžskému (pouhých 13 km) než k vietnamskému pobřeží. K ostrovu o rozloze 574 kilometrů čtverečních patří ještě 21 jiných ostrůvků. Phu Quoc je relativně ještě nepoznaná část Vietnamu, navštivte tento ostrov dříve, než se z něj stane druhý PhuketThajsku.

Bujné pralesy, krásné pobřeží a tyrkysové vody Phu Quoc

Perlový ostrov, Nefritový ostrov, vietnamsky Dao Ngoc či khmersky Koh Tral, jak se Phu Quoc také nazývá, si stále uchovává svou autenticitu. Více jak polovinu ostrova chrání národní park s turistickými trasami, vodopády a divokou přírodou (biosférická rezervace UNESCO). Usedněte na skútr a vydejte se na odlehlé pláže na severní straně ostrova, prozkoumejte místní kulturu i historii v rybářských vesnicích, pagodách, trzích a plantážích nejkvalitnějšího pepře na světě. Nezapomeňte ochutnat výbornou kuchyni s čerstvými mořskými plody, užijte si úchvatné západy slunce a prozkoumejte menší ostrůvky v okolí.

  • Bude vás zajímat: Zaleťte si s námi na Phu Quoc přímým letem. Čeká vás let moderním Airbusem A350-900 přímo bez přestupů. Doba letu z Prahy je přibližně pouhých 10 hodin a 45 minut, cesta zpět trvá okolo 12 hodin a 30 minut.

Oslnivé pláže s bílým pískem proměnily Phu Quoc v přední vietnamské letovisko – můžete se těšit na nablýskané resorty a lázně, noční život, výhodné nákupy, skvělé jídlo, zábavní parky nebo na nejdelší lanovou dráhu na světě. Dovolenou na vietnamském ostrově Phu Quoc si užijí páry, rodiny s dětmi, senioři i lidé, vyhledávající aktivní a zároveň klidnou odpočinkovou dovolenou.

Náš tip: Seznamte se s živočichy, které můžete potkat ve Vietnamu.

Pláže na Phu Quoc nadchnou úplně všechny

Kolem ostrova Phu Quoc se táhne několik desítek kilometrů nádherných písečných pláží, na kterých si užijete nejen koupání, ale i romantické večeře. Všechny se pyšní absolutní čistotou, klidem, velkým prostorem a pozvolným klesáním do křišťálově čisté vody. K nejkrásnějším patří Dai Beach, Vung Bau, Ong Lang nebo Long Beach (dlouhá 20 km!). Hotelové resorty nabízí špičkové služby, SPA procedury a jiné lázeňské procedury.

Další rekreační střediska ve Vietnamu

Tipy na zábavu na Phu Quoc

Neotálejte a vydejte se z vašeho hotelu za průzkumem zajímavostí ostrova Phu Quoc. Může to být procházka domorodou vesnicí jako Ham Ninh či Rach Tram, nákupy na tržišti Cho Market v Duong Dong nebo návštěva vyhlášených továren na rybí omáčku nuoc mam. Aktivity, která v poslední době ostrov stále více zviditelňuje mezi turisty, jsou vodní sporty: potápění, šnorchlování nebo kayaking.

lanova-draha-phu-quoc.jpg

Co ještě podniknout na Phu Quoc? Inspirujte se:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Phu Quoc