Abú Dhabí

Mapa

Podrobné informace

  • 35 - 36 °C červenec / srpen *
  • 29 - 32 °C červenec / srpen *
  • 1AED/6,469CZK

* průměrné teploty

Abú Dhabí, dovolená v luxusu mezi mořem a pouští

Hlavní město Spojených arabských emirátů, úchvatné Abú Dhabí (Abú Zabí), leží na březích Perského zálivu v centrální části země. Na jeho severozápadním okraji bylo vybudováno mezinárodní letiště, od nějž vedoucí dálnice míří do necelých 150 kilometrů vzdálené Dubaje. Metropole se rozrůstá na ostrovech mimořádně členitého mořského pobřeží, které směrem do vnitrozemí rychle přechází v rozpálenou Arabskou poušť.

Pláž Saadiyat v Abú Dhabí

Pláže Abú Dhabí v lesku přepychu a komfortu

Abú Dhabí je synonymem pro nejbohatší, největší a nejlidnatější emirát SAE. Udržuje si mystickou tvář starobylé pouštní kultury, zároveň se však pyšní širokými bulváry, které lemují parky, zářivě bílé mešity a luxusní palácové hotely s mezinárodní kuchyní. Vedle nádherné kulturní a přírodní scenérie totiž současně  představuje centrum naftařského průmyslu. Bohatství plynoucí z ropných zásob například umožňuje pravidelně obnovovat všechny budovy, tyčící se do výšky a prezentující moderní architekturu.

Abú Dhabú obklopuje množství promenád doplněných fontánami, golfovými hřišti, travnatými plochami a palmovými alejemi. V modrých a bronzových sklech mrakodrapů se tu odrážejí vody Perského zálivu v kontrastu s bílým pískem pláží, pomalu se nořících do průzračných mořských vod. Na celém zdejším pobřeží jich tu najdete celou řadu, většinou přímo u některého z komfortních ubytovacích zařízení. Vyhlášená je především takřka 9 km dlouhá Saadiyat Beach s bílým pískem, nejhezčí přírodní pláž v SAE.

Další rekreační střediska poblíž Abú Dhabí

Největší turistická lákadla Abú Dhabí

Abú Dhabí je skutečnou přehlídkou přepychu a turistických atrakcí. Původní architekturu reprezentuje palác Al-Husn zvaný „bílá pevnost“. Do přístaviště malých rybářských loděk v nejstarší části města Batin rybáři každé ráno přivážejí své úlovky na prodej. Věhlasná mešita šejka Zayeda z mramoru, kamene, zlata i polodrahokamů pojme až 41 tisíc lidí. Projděte se po Abú Dhabi Corniche a zavítejte též do zábavního parku Ferrari World vedle okruhu formule 1 s nejrychlejší horskou dráhou světa, akvaparkem Yas Water World a dalšími atrakcemi. Při návštěvě Abú Dhabí rozhodně nevynechejte ani:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Abú Dhabí