Podrobné informace

  • 35 - 36 °C červenec / srpen *
  • 29 - 32 °C červenec / srpen *
  • 1AED/6,469CZK

* průměrné teploty

Sharjah, báječná dovolená ve stínu mrakodrapů

Metropole stejnojmenného emirátu Sharjah (Šardžá) je třetí největší i nejlidnatější v celých Spojených arabských emirátech. Nachází se na březích Perského zálivu, v místech, kde se již pomalu začíná zužovat do Hormuzského průlivu. Na severní straně sousedí s Ajmanem a na jižní s Dubají, s nimiž společně vytvářejí jednu rozsáhlou aglomeraci. Město disponuje vlastním mezinárodním letištěm, za nímž začíná Arabská poušť. Kvalitní dálniční síť jej propojuje s ostatními regiony SAE.

Nablýskané pláže Sharjah uprostřed města

Významné, obchodníky i turisty vyhledávané velkoměsto Sharjah bylo již v minulých stoletích důležitým sultánovým sídlem, v posledních desetiletích se však proměnilo v moderní, rušnou metropoli. V množství velkolepých atrakcí sice nemůže soutěžit s Abú Dhabí ani s Dubají, přesto všem svým návštěvníkům nabízí celou řadu pozoruhodných míst a jedinečnou atmosféru.

Velká část pobřeží v Sharjah se využívá k obchodním a dopravním účelům v podobě přístavu, jachetních marin a přístupových kanálů. Ve složité změti přírodních i umělých ostrůvků, zátočin a lagun však zbývá dostatek místa i na překrásné písečné pláže. K nejvyhlášenějším se řadí oblast zvaná Al Mamzar Beach Park, kde vyrostla soustava několik kilometrů dlouhých a rozmařile širokých pláží, chráněných kamennými moly.

Další rekreační střediska poblíž Sharjah

Vyberte si z pestré palety aktivit v Sharjah

Sharjah.jpg

V Sharjah se budou cítit skvěle milovníci odpočinku na pláži, sportovci i všichni, kdo vyhledávají živá velkoměsta a rozmanitou zábavu. Využít lze celé řady půjčoven sportovního vybavení jako vodní lyže či skútry. Na procházku můžete vyrazit ke třem zdejším lagunám v čele s Al Khan. Vyrůstají kolem ní jako houby po dešti nové mrakodrapy a taktéž zde stojí „Oko emirátů“, 60 metrů vysoké ruské kolo a jedna z hlavních novodobých atrakcí města. K dalším zajímavostem patří nádherné podmořské akvárium, obchodní centrum Mega Mall, k dispozici je též Sharjah Golf and Shooting Club.

Ve Spojených arabských emirátech jsou však i další místa, která se vyplatí poznat:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Sharjah

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.