Praktické informace před dovolenou v Arabských emirátech

Elektrický proud

Napětí v elektrické síti je 220 V. Zásuvky jsou britského typu. Adaptér nebývá součástí pokoje, běžně se ale dá pořídit v místních obchodech. Lze si jej i zapůjčit v hotelové recepci zdarma.

Voda

Voda z vodovodní sítě je pitná, přesto doporučujeme koupit raději vodu balenou. Není drahá a seženete ji běžně všude.

Bezpečnost v Arabských emirátech

Kriminalita

Spojené arabské emiráty patří k nejbezpečnějším turistickým destinacím na světě, drobné kriminalitě se však nelze vyhnout nikde. Buďte opatrní na své věci zvláště na rušnějších místech. Raději nenechávejte cenné věci v autě a nenoste je s sebou ani na pláž. Ve většině hotelů je možné využít trezor.

Pokud se vám cokoliv ztratí, ptejte se nejdříve na recepci hotelu a kontaktujte delegáta. Poté nahlaste ztrátu na policii. Abyste mohli požadovat náhradu po pojišťovně, je nutné nechat sepsat do 24 hodin policejní protokol.

Trezory

Přestože je kriminalita velmi nízká, doporučujeme uložit veškeré cennosti včetně dokladů bezpečně do trezoru. Jsou přímo na pokoji a hotely je poskytují většinou zdarma, popřípadě za malý poplatek.

Zavazadla

Pokud zjistíte, že vaše zavazadlo bylo poškozeno v průběhu dopravy, nebo jeho obsah není v pořádku, je nutné kontaktovat leteckou společnost a škodu ohlásit nejpozději do 7 dnů. V opačném případě je náhrada škody vyloučena.
 

Opalování

Slunce je v Arabských emirátech velmi ostré. I po necelé hodině může dojít u citlivých lidí ke spálení kůže. Opalovací krém s vysokým faktorem je nezbytností, stejně jako pokrývka hlavy a dostatečný přísun tekutin. Na všech plážích ve Spojených arabských emirátech platí zákaz opalování bez plavek. Prosíme, respektujte to. 

Připravte se na odlišnosti Spojených arabských emirátů

Přestože jsou SAE muslimskou zemí s poměrně liberálním přístupem k západnímu životnímu stylu, jedná se o hodně odlišný svět od toho našeho, středoevropského. Na dalekém Arabském poloostrově to zkrátka ve spoustě aspektech každodenního života chodí jinak. Dávejte si proto pozor na:

  • zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti,
  • vyzývavé oděvy u žen jako krátké sukně,
  • zákaz propagace a šíření jiných náboženství než islám (což zahrnuje i rozdávání biblí),
  • zvyk, podle něhož jako první podává ruku muž ženě,
  • zákaz konzumace jídla a pití na veřejnosti přes den během postního měsíce Ramadánu,
  • velmi přísné tresty za přestupky a trestné činy v rámci muslimského práva šaría (včetně mimomanželského pohlavního styku a držení či užívání drog).

  • Zpět na přehled informací o Spojených arabských emirátech a nabídku zájezdů.