Diamantina

Lokalita: Brazílie Brazílie - jihovýchodní pobřeží Diamantina
Typ: Město

Náš názor

Diamantina, klenot s vazbou na Českou republiku

Proč se partnerem jihoamerického klenotu Diamantina stala právě jihočeská Třeboň? Pojí je jméno význačného brazilského prezidenta Juscelina Kubitschka (úřadoval v letech 1956 až 1961): zatímco on se narodil v Diamantině, jeho pradědeček přišel na svět v jižních Čechách. Zbytek světa sem jezdí hlavně za výjimečně zachovalou portugalskou barokní architekturou, díky níž se město v roce 1999 stalo součástí světového kulturního dědictví UNESCO.

Diamantina se nachází ve státě Minas Gerais, necelých 300 kilometrů od jeho metropole Belo Horizonte a zhruba 700 kilometrů od Ria de Janeira. Město míjí velká řeka Jequitinhonha a obklopují ho vrcholky pohoří Serra dos Cristais (z nichž Morro Grande dosahuje 1 438 m n. m.). Spojení s ostatními částmi země zajišťuje letiště a státní silnice BR-259.

Historie města Diamantina

Ačkoliv původní označení osady znělo Arraial do Tijuco, její aktuální název napovídá, že v Diamantině se ve velkém zhruba od roku 1720 do začátku 19. století těžilo zlato a diamanty. Dnes tady žije kolem 50 tisíc obyvatel a také množství turistů, obdivujících četné památky.

Severním směrem od předměstí Diamantiny se táhne přírodní rezervace Biribiri. Naopak národní park Chapada Diamantina nemá s lokalitou nic společného, neboť se rozkládá více než 600 kilometrů vzdušnou čarou daleko.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím