V Burgasu a na Slunečném pobřeží si užijete spoustu zábavy

Burgas a jeho blízké okolí je jako správná turistická oblast velice dobře vybaven množstvím zábavných podniků a dalších míst, kde si svou dovolenou vychutnáte do poslední kapky. Inspirujte se, co všechno nejen na Slunečném pobřeží můžete dělat.

Sport a pohyb

Bulharsko-Burgas-V-hotelovych-arealech-v-Burgasu-casto-narazite-na-tenisove-kurty.jpg

Bulharsko a černomořské pobřeží obzvlášť se může pyšnit bohatou lázeňskou tradici. Díky rozmanitosti, jedinečnosti a hojnosti hydrotermálních a bioklimatických podmínek jsou zde ideální možnosti pro bahenní léčbu, léčbu mořem a další zdravotnické a léčebné techniky. Bulharsko si drží evropské prvenství v klimatoterapii. Zdejší minerální vody jsou známé pro své rozmanité chemické složení, mineralizaci, rozpuštěné minerální soli, léčivé plyny a biologicky aktivní mikrokomponenty. Bahenní zdroje podél pobřeží Černého moře, léčivá rašelina a jíly pomáhají v léčbě různých nemocí.

Sportování, pohyb a vše pro zdraví

Díky vybavení, vybudovanému zejména v posledních letech, umožňuje region Burgasu rozmanité sportovní aktivity. Kromě vodních sportů, plavání, šnorchlování, rybolovu, jachtingu a surfování je k dispozici celá škála různých sportovišť. Můžete si zahrát tenis, jezdit na kole či kolečkových bruslích, zaplavat si v bazénu, věnovat se turistice a pobavit se v akvaparcích. K nejlepším patří Aquapark Action na Slunečném pobřeží a Aqua Paradise v Nesebaru.

Nakupování a utrácení

Potraviny i dárky můžete v okolí Burgasu zakoupit v mnoha obchodech. Obvyklé otevírací doby jsou od pondělí do neděle mezi 7 a 24 hodinou. Na trhu se běžně o ceně smlouvá.

Nejlepší burgaské suvenýry

Oblíbeným suvenýrem z Burgasu jsou výšivky, často prodávané přímo na ulici. Z keramiky je velmi žádané ručně malované nádobí, dále talíře, solničky či sklenky na víno. Turisté milují ručně vyráběné stříbrné šperky.

Pokud si z Burgasu chcete přivézt domů nějaké suroviny, kupte chutný sýr Kaškaval nebo Sirenie, hovězí sušenou šunku pršut, salám Sudžuk nebo koření Šarena sol. Z nápojů je jako dárek vhodné vynikající bílé a červené víno, brandy a anýzová pálenka mastika.

Restaurace v Burgasu

Ochutnejte z výtečné bulharské gastronomie, nejlépe rovnou v některé z místních restaurací. A při placení nezapomeňte nechat obsluze spropitné, většinou se dává do deseti procent z účtované částky.

Zábava a noční život

V Burgasu vás čeká dostatečně pestrý výběr všemožných klubů, diskoték, karaoke barů, hospod, kaváren a dalších zábavních podniků. Podívejte se také, kdy se v Bulharsku slaví národní svátky.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím