Nesebar

Mapa

Podrobné informace

  • 28 - 29 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1BGN/13,818CZK

* průměrné teploty

Nesebar, dovolená mezi památkami a Černým mořem

Pozoruhodné historické město a nesmírně populární bulharské letovisko Nesebar (Nessebar) se rozprostírá na úzkém poloostrově, vybíhajícím hluboko do Černého moře. Těsně na něj navazuje vyhlášená rekreační zóna Slunečné pobřeží, na druhé straně široké zátoky se rozkládá Svatý Vlas. Necelých 40 kilometrů jižně se odsud nachází známý přístav Burgas, u něhož funguje mezinárodní letiště.

Krásné pláže Nesebaru

Nádherné staré město Nesebaru se nachází uprostřed moře a s pevninou a novým městem jej spojuje tenká úžina. V posledních letech se oblast stala vyhledávanou oblastí pro letní dovolenou v destinaci Burgas, což mělo za následek přestavbu kdysi špatně fungující infrastruktury a turistického zázemí. Vyrostla zde řada hotelů rozličných kategorií, nabízejících vesměs kvalitní servis a bohaté animační programy pro celou rodinu. V Nesebaru si užijete spoustu zábavy.

Bude vás zajímat: vše o historii a památkách Nesebaru.

Pevninskou část Nesebaru obklopují krásné, široké písčité pláže s pozvolným sestupem do vody, vhodné i pro nejmenší. Pláže se téměř plynule táhnou mezi jednotlivými letovisky a nabízejí za poplatek slunečníky, lehátka a sociální a občerstvovací zázemí, ale také celou škálu běžných vodních sportů.

Další rekreační střediska poblíž Nesebaru

Co dělat na dovolené v Nesebaru a okolí

Hlavní nesebarskou devizou jsou bezesporu památky. Historie města sahá až do 5. století před Kristem a dodnes se tu zachovala řada thráckých, antických a středověkých monumentů, včetně pozůstatků hradeb a zajímavých kostelů. Již v 80. letech byl Nesebar zapsán na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO. Pobřeží lemují moderní promenády se spoustou bazarů a dalších nákupních příležitostí.

Kromě akvaparků Aqua Paradise a Action Aquapark nabízí Nesebar a jeho okolí množství míst a přírodních krás, které byste během svého pobytu rozhodně neměli minout. K nejznámějším patří:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Nesebar