Podrobné informace

  • 28 - 29 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1BGN/13,818CZK

* průměrné teploty

Slunečné pobřeží, dovolená v letovisku slunce a pohody

Jeden z nejznámějších bulharských resortů u Černého moře, věhlasné Slunečné pobřeží (Sluneční pobřeží), leží jen pár kilometrů severně od starobylého tráckého města Nesebar, s nímž jej spojuje výstavní promenáda. Zhruba 30 kilometrů jižně od něj se rozprostírá známé správní centrum oblasti Burgas, v němž se nachází i nejbližší letiště. Z vnitrozemí lemují letovisko věčně zelené kopce podhůří Stara Planina.

Vypravte se za plážemi ve Slunečném pobřeží

Slunečné pobřeží je největší bulharské centrum letní dovolené. S typickou panelákovou architekturou socialismu se zde mísí moderní hotely s plným komfortem a sportovním a animačním zázemím. Pěkné místo si tady ovšem najde prakticky každý, kdo si chce užít prázdniny plné slunečního svitu, odpočinku na rozlehlých plážích, vodních sportů, nakupování a dalších radovánek. Největším lákadlem Slunečného pobřeží jsou jeho nádherné pláže. Hlavní pláž pokrývá jemný písek, je osm kilometrů dlouhá a místy až 200 metrů široká, díky pozvolnému sestupu do moře nesmírně vhodná pro děti. Skýtá množství příležitostí k vodním sportům a dalšímu rekreačnímu vyžití. V letovisku jsou vám k dispozici také dva obří akvaparky Action Aquapark a Aqua Paradise.

Další rekreační střediska poblíž Slunečného pobřeží

Tipy na aktivní prožití dovolené na Slunečném pobřeží

Rekreační oblast Slunečné pobřeží byla budována od roku 1965 a zaměřuje se výhradně na turistický ruch. Oplývá kilometry okázalých přímořských promenád a spoustou komerčních zařízení, nicméně příliš památek nebo přírodních zajímavostí nenabízí. Rušné město zato disponuje množstvím barů, restaurací, diskoték, obchodů se suvenýry a rušných bazarů i tržišť. Historie okolních regionů sahá až do antických časů a vydáte-li se je během pobytu prozkoumat, rozhodně nebudete litovat. Nedaleko Slunečného pobřeží objevíte celou škálu kulturních a přírodních atrakcí, jakými jsou například:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Slunečné pobřeží