Pomorie

Lokalita: Bulharsko Burgas a okolí Pomorie
Typ: Město

Náš názor

Plážové eldorádo Pomorie

Víno, sůl a písek, to jsou tři suroviny, které zásadně ovlivňují život i podobu bulharského přímořského letoviska Pomorie. Kdyby nebylo v roce 1906 zničeno požárem, údajně by se velice podobalo nedalekému, mnohem slavnějšímu Nessebaru.

Pomorie leží na úzkém, protáhlém poloostrovu, omývaném ze tří stran Černým mořem. V zádech má Pomorijské jezero a jenom úzkou šíji, spojující ho s vnitrozemím. Hlavní silnice, vedoucí hned za městem, míří kolem četných solivarů přes Aheloj na sever ke Slunečnímu Pobřeží a jihozápadně do (15 kilometrů vzdáleného) Burgasu.

Pomorie, to jsou lázně a pláže

Anchialos, starověký předchůdce Pomorie, byl založen Apolloňany. Obec zbohatla na vývozu soli a vína a v dobách Římanů se stala exkluzivními lázněmi. Sanatorium s bahenními koupelemi na břehu Pomorijského jezera, které je jedním z největších bulharských zdrojů soli, ostatně hraje v místní ekonomice stále důležitou roli.

Další lokální specialitou je aromatické suché víno Pomoriiski Dimjat. Opomenout nelze ani zdejší skvostné a prakticky nekonečné písečné pláže, táhnoucí se na úzkém pruhu pevniny mezi mořem a jezerem.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím