Albena

Lokalita: Bulharsko Varna a okolí Albena
Typ: Město

Náš názor

Albena, lázeňské letovisko se vším všudy

Pozoruhodné lázeňské středisko a prázdninový komplex Albena uspokojí i nejnáročnější klienty. Zásluhu na tom mají zejména jeho luxusní pyramidové hotely, příjemné parky a krásná, udržovaná pláž plná mušlí.

Albena se nachází na jihozápadním pobřeží Černého moře, zhruba 30 kilometrů severně od třistatisícové Varny a necelých třináct kilometrů od věhlasného letoviska Zlaté písky. Jen 80 kilometrů severně odtud vede hranice Bulharska s Rumunskem. Jih oblasti ohraničuje říčka Batovo, která sem ústí z malebné přírodní rezervace Baltata, jako stvořené k romantickým procházkám.

Luxus made in Bulgaria

Albenské letovisko vzniklo koncem padesátých let minulého století. S porevolučním rozvojem cestovního ruchu bylo značně modernizováno v klidný, avšak komfortní resort s vyšším standardem služeb, než je obvykle v Bulharsku zvykem.

Hotely v Albeně připomínají pyramidu ze schodů a právě tento typ architektury toto místo výrazně odlišuje od ostatních bulharských letovisek. Od roku 1995 byly místní pláže již několikrát vyznamenány Modrou vlajkou. Během dovolené v Albeně můžete v okolí navštívit také rozsáhlou botanickou zahradu v městečku Balčik či rušné letovisko Kranevo s neutuchajícím nočním životem.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím