Podrobné informace

  • 28 - 29 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1BGN/13,818CZK

* průměrné teploty

Zlaté Písky, perla u Černého moře pro vaši dovolenou

Bezesporu jedním z nejznámějších bulharských resortů na březích Černého moře jsou Zlaté Písky (bulharsky Zlatni Pjasci, anglicky Golden Sands). Jedná se o oblíbené místo pro letní dovolenou turistů z celé Evropy. Letovisko se rozkládá necelých 20 kilometrů od bulharské pobřežní metropole Varny a obklopuje ho hustý les s mnoha turistickými trasami.

Pláže kolem Zlatých Písků

Jako jedno z nejrušnějších dovolenkových míst v Bulharsku představují Zlaté Písky pestrou směsici hotelových komplexů všech kategorií s celou škálou zábavy a sportovních aktivit. Zdejší ulice jsou rušné a plné nikdy neutuchajícího nočního života v barech, restauracích a zábavních centrech. Dětem je tu k dispozici také velkorysý vodní park Aquapolis. Každý si jednoduše vybere to své a prožije ve Zlatých pískách skvělý pobyt. Zlaté Písky vděčí za svůj název komfortním, místy až 100 metrů širokým plážím, pokrytým tím nejjemnějším zlatavým pískem. U pobřeží je Černé moře mělké a svažuje se velmi pozvolna, proto je oblast populární destinací zejména pro rodiny s dětmi. Pláže vesměs disponují plným servisem zahrnujícím lehátka, toalety i dozor plavčíka a perfektním turistickým zázemím.

Další rekreační střediska poblíž Zlatých písků

Jak se bavit na dovolené ve Zlatých Píscích

Okolí moderních Zlatých písků zaplňují zajímavé památky, přírodní krásy a turistické atrakce. Největším zdejším lákadlem je nedaleký, do skály vytesaný horský klášter Aladža již z 5. století, proslulý svými středověkými ikonami a vzácnými freskami. Okolní les skýtá ideální příležitost k romantickým procházkám. Během zájezdu do Zlatých Písků rozhodně prozkoumejte i jejich vzdálenější okolí. Určitě nebudete litovat a spatříte zajímavá místa, kde se psala historie země, jako například:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Zlaté písky