Histria Aromatica

Lokalita: Chorvatsko Istrie Histria Aromatica
Typ: Kultura

Náš názor

Park Histria Aromatica, nebeská zahrada na Istrii

Unikátní zemědělský statek a zábavní park Histria Aromatica jeho tvůrci koncipují jako výrobní a vzdělávací agro-turistické centrum s cílem prezentovat péči o flóru v celé její šíři a kráse. Využít můžete přes 4 kilometry stezek, služby průvodce, tvůrčí dílnu, restauraci i obchůdek se suvenýry.

Park Histria Aromatica se nachází u vísky Golaš nedaleko historického městečka Bale a asi 16 kilometrů od Rovinje. Dostanete se k němu po hlavní silnici D75 vedoucí z letovisek na severu (Umag, NovigradPoreč) kolem Limského fjordu k Vodnjanu a Pule na jihu.

Největší lákadla parku Histria Aromatica

Původně opuštěná krajina porostlá divokou středomořskou vegetací se během krátké doby proměnila ve vzkvétající farmu přitahující zájem turistů. Histria Aromatica má plochu 10 hektarů, na kterých najdete lány levandulí, máty, rozmarýnu, heřmánku a šalvěje, olivové háje a vinice. Celkem se jedná o 200 druhů rostlin, mezi kterými se vinou pěšinky s lavičkami pro relaxaci.

Součást areálu Histria Aromatica tvoří skalka, zeleninová zahrada s ovocným sadem, ale také les a louka s istrijskou orchidejí, motýli a houbami. Zasloužený zájem návštěvníků poutá i fíkovník, jehož stáří se odhaduje na 120 let. Roste ze 7 metrů hluboké jeskyně.

  • Neváhejte tedy a navštivte park Histria Aromatica na Istrii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím