Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Rovinj, dovolená na rovinu v jedné z nejlepších lokalit Istrie

Kouzelné chorvatské rekreační středisko Rovinj láká k pobytu u Jaderského moře takřka přesně uprostřed západního pobřeží poloostrova Istrie. Díky nedalekému dálničnímu uzlu je odsud dobře dostupná historická perla Pula na jihu, turistická centra jako Novigrad a Poreč na severu i velký přístav Rijeka s mezinárodním letištěm. Slovinská hranice se vine zhruba 70 kilometrů daleko.

Hodně pláží na malé ploše, to se neodmítá

Hledáte-li místo, kam na Istrii vyrazit za pohodovou dovolenou plnou zážitků, letovisko Rovinj (Rovigno) se nabízí hned mezi prvními. Poskytuje totiž prakticky vše, co od takového letního pobytu očekáváte: teplé počasí, pláže, sportovní vyžití, spoustu zábavy, solidní vybavení službami, úchvatné historické jádro se svébytnou atmosférou i zajímavé výletní cíle v širokém okolí.

Kromě oblasti starobylého centra jsou nevelké pláže roztroušeny na celém pobřeží v okolí Rovinje. Někde jsou oblázkové, jinde částečně písečné, u hotelových komplexů většinou doplněné bazény a rozšířené o betonové plochy k opalování a usnadnění přístupu do vody. Téměř vždy jsou stíněny hustými borovými háji. K nejpopulárnějším patří pláže Veštar, Polari, Sv. Andrija, Amarin a Villas Rubin, oceněné Modrou vlajkou.

Další rekreační střediska poblíž Rovinje

Rovinj a okolí nabízí akvaparky, muzea, jeskyně i kulturu

Rovinj.jpg

Za pýchu Rovinje se považuje historické centrum rozložené na malém poloostrově. Dominantu tvoří kostel svaté Eufemie, z jehož zvonice je nádherný výhled do okolí. K dalším pamětihodnostem se řadí radnice s vlastivědným muzeem, románská kaple svaté Trojice, Balbiho oblouk, hradby či hodinová věž.

V Rovinji si určitě vyberete z dlouhé nabídky gastronomických a zábavních zařízení. Neopomeňte akvárium ve Středisku pro výzkum moře, ornitologický park Palud, zábavní centrum Monvi, uměleckou uličku Grisia ani různé kulturní akce, které se zde v průběhu sezóny konají. K nejvyhlášenějším se řadí „Rybářské slavnosti“.

Pár nápadů na aktivní prožití volného času na západním pobřeží Istrie:

Zobrazit podrobné informace