Opatija

Lokalita: Chorvatsko Kvarner Opatija
Typ: Město

Náš názor

Opatija, první dáma Kvarneru

Benediktýnské opatství dalo před staletími název dnešnímu populárnímu turistickému centru Opatija. Za prohlídku stojí už kvůli pohodové atmosféře, 12 kilometrů dlouhé pobřežní promenádě Šetaliště Franze Josefa nebo nádherným výhledům na ostrovy CresKrk.

Opatija se nachází na pomezí turistických regionů IstrieKvarner. Geograficky leží na severovýchodním konci Istrijského poloostrova a její břehy omývají vody Jadranu v Kvarnerském zálivu. Nad městem se prudce zvedají kopce pohoří Učka, například blízký Budišinac dosahuje výšky 948 m n. m. Přístav Rijeka se rozkládá jen 15 minut jízdy autem daleko.

Královna cestovního ruchu a její lákadla

Počátky provozu klimatických lázní Opatija (v současnosti kolem 12 tisíc obyvatel) se datují už od dob Rakousko-Uherska. Jejich krásu a pohostinnost tehdy začali objevovat bohatí měšťané a nechali si zde stavět honosné vily, které dodnes přispívají k typickému koloritu města.

Opatija žije bohatým kulturním a společenským životem. Důkazem budiž červencová přehlídka Liburnia Jazz a zimní Festival čokolády. Více se o dějinách města dozvíte v Muzeu cestovního ruchu v pěkném parku Angiolina. Do blízkého Veprince dojdete po historické stezce s naučnými tabulemi a sousední Volosko je starobylá rybářská obec.

  • Neváhejte tedy a navštivte Opatiji v oblasti Kvarneru.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím