×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Samana

Mapa

Zobrazit hotely na mapě

Podrobné informace

  • 29°C červenec / srpen *
  • 28°C červenec / srpen *
  • 100DOP/51,985CZK

* průměrné teploty

Dovolená Samaná, fascinující propojení relaxace a přírody

Destinace Samaná zahrnuje poloostrov stejného jména, vybíhající do Atlantského oceánu na severovýchodě Dominikánské republiky. S pevninou ho spojuje necelých 10 kilometrů široká šíje u městečka Sánchez. Turistickým i administrativním centrem celé provincie je Santa Barbara de Samaná, ležící na březích protáhlého zálivu Bahia de Samaná. V její blízkosti bylo taktéž postaveno mezinárodní letiště Arroyo Barril.

Další destinace v Dominikánské republice:

Z tropů přímo na pláže

Samaná platí za oblíbenou destinaci všech turistů, toužících po tropické přírodě, pěkném koupání a jedinečných zážitcích. Jih regionu z velké části vyplňují kopce národního parku Los Haitises, podobnou krajinu lesů, vodopádů a zapomenutých údolí najdete i na vlastním poloostrově. Velice populární tady je léčivý nápoj mama juana, světově proslulý dominikánský rum, originální čokoláda a jistě si pochutnáte i na čerstvě natrhaném exotickém ovoci.

Nejlepší pláže se nacházejí na severu oblasti Samaná, přímo u břehů nedozírného Atlantiku. Jsou to spíše samostatné, vzájemně oddělené plážové úseky, u kterých většinou stojí nějaký hotel. Jejich hosté si mohou užít mírné klesání do čisté vody, hebký, světlý písek, ničím nerušený klid a stín z četných palmových hájů. Vynikající podmínky zde naleznou milovníci vodních sportů.

Poznejte krajinu jako vystřiženou z reklamy

Samana-oblast.jpg

Jednotlivá ubytovací zařízení v regionu Samaná poskytují kvalitní a rozsáhlé služby na vysoké úrovni. Další možnosti a uspokojující infrastrukturu najdete ve městech jako Las Terrenas, El Limonu, Santa Barbara de Samaná nebo Sabana de la Mar. Velkoměsto Nagua s nemocnicí, obchodním domem či golfovým resortem se rozkládá asi 40 kilometrů odsud. Hlavní turistickou atrakcí je zřejmě sledování migrujících keporkaků na otevřeném moři začátkem každého roku.

V blízkém i vzdáleném okolí Samaná stojí za vyzkoušení též:

  • Nádherná kaskáda Lulu v srdci poloostrova
  • Výlet na idylický ostrůvek Cayo Levantado zvaný Bacardi
  • Výprava k úchvatnému vodopádu El Limon
  • Katedrála Santa Ana v San Francisco de Macorís

Zobrazit podrobné informace

Můžete vybírat například z těchto hotelů

Uvedené ceny platí pro obsazenost 2 dospělí

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím