Golf na Punta Cana

Lokalita: Východní pobřeží Golf na Punta Cana
Typ: Golfové hřiště

Golf na východním pobřeží Dominikány

Dominikánská republika představuje ideální místo pro dovolenou s kombinací golfu a příjemné relaxace. Nabízí možnost zahrát si na některém z nejúžasnějších a nejnáročnějších golfových hřišť na světě a poté se ponořit do tyrkysového moře, objevovat krásy podvodního světa a vyzkoušet další zajímavé aktivity. Dvojnásob to platí pro oblast Punta Cana, která se označuje za golfovou Mekku Karibiku.

Golfová hřiště v Punta Cana leží uprostřed nádherné tropické přírody na východním pobřeží ostrova, doslova na pár odpalů od mezinárodního letiště Punta Cana. Většina z nich se nachází u hotelových resortů, které svým klientům poskytují zvýhodněné ceny green fee.

Golfová hřiště v oblasti Punta Cana

V rekreační zóně Punta Cana najdete hned 13 golfových hřišť od nejlepších architektů na světě. Ať patříte mezi profíky, nebo začátečníky, hra na nich bude jedinečným zážitkem. Nejlepším časem pro golf na Punta Cana je období mezi prosincem a dubnem. Příjemné počasí s minimálními srážkami a téměř 8 hodinami slunečního svitu přeje hře, koupání i poznávání turistických atrakcí.

Barcelo Lakes

Oblíbené hřiště v části Playa Bavaro, které prochází kvetoucím mangrovovým porostem. Zahrnuje 25 jezer a 122 bunkrů.

Cocotal Golf & Country Club

Tento vyhlášený golfový resort charakterizují především stovky kokosových palem roztroušených po celé hrací ploše.

Corales Golf Club

Exkluzivní golfové hřiště otevřené v roce 2010 a navržené Tomem Faziem tvoří součást komplexu Puntacana Resort & Club. Pyšní se krásnou krajinou, jezírky a výhledy na oceán s útesy. Z 18 náročných a zároveň dechberoucích jamek vyniká poslední trojice, zvaná „Devil's Elbow“ (Ďáblův loket), která prověří schopnosti i těch nejpokročilejších golfistů.

La Cana

Elegantní 27jamkové hřiště nedaleko rezervace Ojos Indigenas se hlásí k ochraně životního prostředí. Jako první v Karibiku používá paspalum, travní semeno zalévané mořskou vodou.

Las Iguanas

Mimořádně zajímavý golfový resort vyrostl kolem přírodní rezervace s jeskyněmi, kde žijí leguáni a další zvířata.

Punta Espada

První ze tří golfových resortů v Punta Cana od legendárního Jacka Nicklause zahájil provoz v roce 2006 a řadí se mezi zdejší nejmalebnější hřiště vůbec. Z celé jeho plochy si užijete mimořádné výhledy na Karibské moře. Hodí se však spíše pro zkušenější hráče, ostatně hostí řadu turnajů a mistrovství.

Teeth of the Dog

Bylo otevřeno v roce 1971 jako součást Casa de Campo Resort a sám jeho architekt Pete Dye tvrdí, že patří k tomu nejlepšímu, co kdy stvořil. Poměrně náročné 18jamkové hřiště (česky poeticky překládané Psí zuby) ostatně v Dominikáně nasbíralo asi nejvíc superlativů. Hráči se na něm musí vypořádat s úzkými fairwayemi, strategickými vodními překážkami a těžkými bunkry.

Podobné zajímavosti, zajímavá místa a atrakce - Východní pobřeží

Manati Park
Dominikánská republika / Východní pobřeží
Manati Park je ekologický park vzdálený přibližně dvacet minut od hotelů v Punta Caně. Je ideálním místem, kde můžete strávit den ve spojení s karibskou flórou a faunou. Uvidíte například terárium s leguány, můžete se vyfotit s papoušky, hady, lvouny a delfíny...
Přírodní zajímavost
To mě zajímá
Marinarium
Dominikánská republika / Východní pobřeží
Mořský park Marinarium vás zve k poznávání divů podmořského světa. Budete mít možnost šnorchlovat mezi rejnoky a žraloky. Šnorchlování je doprovázeno nádhernou plavbou podél pobřeží Cabeza de Toro a Bavaró. Nakonec najdete ten pravý ráj a budete relaxovat...
Lázně, wellness, relaxace
To mě zajímá
Ojos Indigenas
Dominikánská republika / Východní pobřeží
V přírodní rezervaci Ojos Indigenas se vám Dominikánská republika představí v jiné podobě, než znáte z oslnivých pláží. Tento nedotčený a nezastavěný pás subtropického lesa se sladkovodními lagunami a mnoha chráněnými druhy rostlin a živočichů...
Přírodní zajímavost
To mě zajímá
Saona
Dominikánská republika / Východní pobřeží
Magický ostrov Saona (španělsky Isla Saona) patří k nejkrásnějším místům Dominikánské republiky. Představuje tropický ráj s divokou přírodou, hustým porostem kokosových palem, korálovými útesy a klidnou atmosférou. Pospěšte si ale, lokalita s rajskými bílými...
To mě zajímá