Alabastrová mešita

Lokalita: Egypt Egypt - Hurghada Alabastrová mešita
Typ: Náboženské stavby

Náš názor

Alabastrová mešita, perla egyptské metropole

Alabastrově zbarvené stěny se nejvíce zasloužily o proslulou přezdívku Alabastrová mešita, pod kterou je celosvětově proslulá mešita Muhammada Alího v Káhiře. Ze všech mešit v egyptském hlavním městě je nejviditelnější.

Mešita Muhammada Alího se nachází v areálu káhirské citadely na jihovýchodním okraji městského centra. Vedou kolem ní dálnice z mezinárodního letiště do Gízy a na jih proti proudu Nilu. Z Hurghady to k celému komplexu je zhruba 450 kilometrů, z letoviska Marsa Alam přes 700 kilometrů.

Co uvidíte v mešitě Muhammada Alího

Alabastrovou mešitu nechal mezi roky 1830 až 1848 vystavět místokrál Muhammad Alí na zříceninách části vládní rezidence. Budova ve stylu osmanského baroka realizovaná architektem Yusufem Bushnakem se stala největší postavenou mešitou své doby.

Základ mešity Muhammada Alího tvoří hlavní středová kupole a dvojice minaretů dosahující 82 metrů. Vysoká věž s hodinami na západní straně dvora je darem od francouzského krále Ludvíka Filipa na oplátku za egyptský obelisk, zdobící pařížské náměstí Place de la Concorde.

  • Neváhejte tedy a navštivte Alabastrovou mešitu v dosahu Hurghady.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím