Podrobné informace

  • 41 °C červenec / srpen *
  • 28 - 30 °C červenec / srpen *
  • 1EGP/2,675CZK

* průměrné teploty

Marsa Alam, dovolenková perla mezi egyptskými letovisky

Známé egyptské letovisko Marsa Alam se nachází na západním pobřeží Rudého moře, zhruba 250 kilometrů jižně od nejrušnějšího rudomořského resortu Hurghada. Tato oblíbená destinace pro letní dovolenou disponuje i mezinárodním letištěm v hodinu cesty vzdáleném Port Ghalib. K řece Nil se odsud dostanete přes východní konec Sahary po překonání vzdálenosti asi 200 kilometrů.

Moderní turistické centrum se spoustou zábavy

Díky výstavbě letiště v roce 2003 zaznamenal Marsa Alam nebývalý turistický rozmach. Vyrostla zde řada moderních hotelů s plným turistickým komfortem, dnes tvořících srdce prázdninového a sportovního vyžití u Rudého moře. Celkově si však místo zachovává poklidný charakter a zaručuje rekreaci plnou slunce, koupání a různých aktivit pro malé i velké.

Hurá na pláž v Marse

Pláže v Marsa Alam patří k nejkrásnějším v Egyptě. Jsou pokryty jemným bílým pískem, lemovány palmami a omývány průzračnými vodami s pozvolným sestupem do moře, díky čemuž jsou velmi přívětivé k dětem. Okolní, perfektně zachovalé korálové útesy lákají k nezapomenutelnému potápění a šnorchlování.

Náš tip: přečtěte si, jak si užít pláže u Rudého moře

Dovolená na dosah starověkých památek

Marsa-Alam.jpg

Mimo četné nákupní možnosti v pouličních bazarech a tržnicích se můžete na dovolené v Marsa Alam zabavit v hezkém akvaparku Aqua Coraya či pozorovat stáda delfínů u útesu Sataya. Vydejte se též na prohlídku nedalekého pitoreskního rybářského městečka Ghalib.

Rozhodnete-li se zpestřit svůj pobyt v Egyptě návštěvou světoznámých památek, velkolepých starobylých měst a přírodních krás údolí Nilu, určitě nevynechejte:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Marsa Alam