×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
Zavřít

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
Zavřít

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Odletová letiště:

Zavřít

Termín a délka

Vybrané termíny

Zavřít

Zadejte obsazenost

Smazat pokoj

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě

přidat další pokoj

Jak Filipínami nejrychleji ze severu na jih a nazpátek

Mezi jednotlivými filipínskými ostrovy dobře funguje letecká i lodní doprava, na velkých ostrovech je v provozu množství autobusových linek. Ve větších městech lze využít taxislužby či veřejné dopravy.

Vzduchem

O místní leteckou přepravu na Filipínách se vesměs starají státní aerolinky Philippine Airlines a několik nízkonákladových soukromých dopravců jako Airphil Express či Seair. Hlavní mezinárodní letiště Paliparang Pandaigdig ng Ninoy Aquino se nachází u hlavního města Manily a dostanete se sem z velkých evropských či asijských letišť. Přímá linka mezi ČR a Filipínami není.

Po železnici

Jediná dobře fungující železniční trať na Filipínách spojuje Manilu s jižní částí ostrova Luzon a měří 1 400 kilometrů. Vlaky jsou pohodlné a klimatizované.

Lodě

Lodní přeprava je v ostrovní zemi jako Filipíny hlavním prostředkem transportu. Trajekty a pravidelné lodní linky spojují téměř všechny části Filipín, v nichž je k dispozici přes 800 přístavů všech velikostí. Centrem lodní dopravy je manilský přístav, odkud se lodí dostanete do většiny destinací v zemi. Cesta do nejodlehlejších částí může z Manily trvat až 24 hodin.

Filipiny-Pristaviste-ve-filipinske-metropoli-Manile.jpg

Autobusy

Zejména na hlavním ostrově Luzon funguje pravidelná autobusová doprava, o kterou se starají soukromí přepravci. Na delší trasy jsou k dispozici pohodlné a klimatizované autobusy, na kratší trasy můžete využít místní neklimatizované „jeepney“, upravené vícemístné džípy.

Filipínci hodně cestují, a tak bývají autobusové linky často přeplněné.

Autem

Silniční doprava na Filipínách bývá mnohdy chaotická, až nebezpečná, proto se obecně doporučuje pronajmout si automobil i se zkušeným řidičem. Pokud chcete řídit sami, je podmínkou pro pronájem automobilu minimální věk 18 let a mezinárodní řidičský průkaz. Jezdí se zde vpravo a půjčovny automobilů a motocyklů naleznete ve všech velkých městech a na letištích.

Na hlavních ostrovech Visayas, Mindanao a Luzon je silniční síť kvalitní a silnice vesměs navazují na trajektové spoje. Nicméně jsou zde časté dopravní kolapsy a kvůli počasí sesuvy půdy a místní řidiči si s dopravními předpisy hlavu příliš nelámou.

Proto je pro Evropana opravdu bezpečnější raději na Filipínách sám auto neřídit.
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje