Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 27 - 28 °C červenec / srpen *
  • 100PHP/51,418CZK

* průměrné teploty

Manila, dovolená zanechávající hluboký dojem

Hlavní město Manila leží na západní části Luzonu, nejsevernějším z velkých filipínských ostrovů. Zabírá velice výraznou Manilskou zátoku, řeka Pasing ho rozděluje na dvě poloviny a na jihovýchodě ho lemuje obří Laguna de Bay. Mezinárodní letiště Ninoy Aquino na jižním předměstí Pasaycentra se nachází zhruba 10 kilometrů od centra.

I v Manile najdete pláže

Současné město založili Španělé v roce 1571 v ploché části ostrova protkané mnoha řekami a kanály. Postupně se rozrůstalo, pohlcovalo okolní obce a dnes Manila tvoří obří aglomeraci s 13 milióny obyvatel – jednu z největších na světě. Neopakovatelný kolorit městu s nejhustším osídlením na světě, které lze charakterizovat výrazem „fungující chaos“, dodávají četné protiklady jako mrakodrapy vedle historických budov. Nejbližší pláž u Manily najdete na podlouhlém „Ostrově svobody“ hned u jižně umístěné čtvrtě Paraňaque. Jedná se o přírodní rezervaci s rozmanitou a vzácnou flórou, hnízdícími ptáky a několika kilometry písečných, velice klidných pláží. Další místa vhodná ke koupání se ukrývají dále od města, například menší oblázkové pláže na členitém pobřeží u města Balaytigue.

Další rekreační střediska poblíž Manily

Co dělat v Manile, tipy na aktivity

2724-W-Manila-1.jpgObrovské nákupní možnosti se v Manile skládají z obchodních galerií plných světových značek (River Park) i z krámků s lokální produkcí. Kromě široké škály restaurací světové i asijské kuchyně tady mají pobočky globální gastronomické řetězce. Hromadná doprava funguje v podobě povrchového metra, autobusů a nepřeberného množství motorizovaných i nemotorizovaných rikš a taxíků.

Z kulturních památek vyniká Národní filipínské muzeum, pevnost Santiago, prezidentský palác Malacaniang, univerzita Santo Tomas či Kokosový palác. Za návštěvu stojí čínská čtvrť, ostrov Corregidor, zábavní park Enchanted Kingdom nebo zoologická zahrada Ocean Adventure. Vypravit se však můžete na další zajímavá místa Filipín, například:

  • na rýžová pole Filipínských Kordiller,
  • do městečka Vigan (UNESCO),
  • za podzemní řekou v národním parku Puerto-Princesa.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Manila

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.