Gunung Rinjani

Lokalita: Indonésie Bali Gunung Rinjani
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Sopka Gunung Rinjani

Majestátní vrchol Gunung Rinjani na ostrově Lombok vás uchvátí svou nádherou a velkolepostí. Domorodci jej považují za posvátný a vy si k němu můžete udělat velice pěkný výšlap. Pozor však, jedná o druhý nejvyšší vulkán celé Indonésie, který vykazuje četnou aktivitu.

Gunung Rinjani (Mount Rinjani) dosahuje výšky 3 726 metrů, zdaleka nejvíce široko daleko. Ani na Bali se takto vysoko nedostanete. Zabírá podstatnou část severního Lomboku, v podstatě se zvedá již od severního pobřeží ostrova. Vlastní sopečná činnost probíhá z nižšího vrcholu Gunung Barujari, který je schovaný v obří kaldeře.

Jak se dostat na vrchol Rinjani

Výstup na horu, jejíž okolí bylo zásluhou svých přírodních krás vyhlášeno za národní park Gunung Rinjani, se doporučuje z vísky Senaru. Cesta, lemovaná několika odpočinkovými altánky, vede mj. 6 kilometrů tropickým pralesem a 2 km po lávovém poli. Z vrcholu se vám naskytne neopakovatelný, daleký výhled, ráno umocněný romantickým východem slunce.

Na dně kráteru se zrcadlí tyrkysové sopečné jezero Segara Anak o rozloze přes 11 kilometrů čtverečních a hloubce až 190 metrů. S 22 stupni Celsia se jedná o nejteplejší vulkanické jezero světa. Kousek od něj vyvěrají horké prameny Aiq Kalak.

  • Neváhejte tedy a navštivte Gunung Rinjani na Lomboku.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím