Sopky na Jávě

Lokalita: Indonésie Bali Sopky na Jávě
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Sopky na Jávě, pekelná podívaná paní přírody

Jáva, ostrov ležící západně od Bali, je také pokryt vysokým množstvím sopek, často dosud aktivních (udává se až 45). Jsou nejen výrazným prvkem zdejší krajiny, ale také nedílnou součástí indonéské kultury.

Jávu (132 tisíc kilometrů čtverečních, bezmála 150 miliónů obyvatel) od sousedního Bali odděluje 3 kilometry široký Balijský průliv. Kromě Jakarty, hlavního města Indonésie, se tento třináctý největší ostrov planety pyšní především nádhernou přírodou. Tygr jávský a slon jávský tady už byli vyhubeni, kriticky ohroženého nosorožce jávského lze dosud ještě spatřit v národním parku Ujung Kulon.

Přehlídka jávských sopek

Nejvyšším z vulkánů na Jávě, a zároveň nejvyšší horou ostrova, je Gunung Semeru (3 676 m). K nejvíce navštěvovaným patří Gunung Kawi (2 551 m) se svatyněmi vytesanými do skal, které připomínají krále žijící před tisíci lety. Hodně o sobě svou sopečnou činností dává v posledních letech vědět Mount Bromo (2 329 m).

Zdaleka nejslavnější sopkou celé oblasti je ovšem neblaze proslulá Krakatoa (813 m). Není to sice pevninská sopka (z moře vykukuje v Sundském průlivu mezi Jávou a Sumatrou), ovšem její gigantická erupce v roce 1883 se řadí mezi největší, které lidstvo pamatuje. Od Bali je vzdušnou čarou vzdálená 1 100 km.

  • Neváhejte tedy a navštivte sopky na Jávě poblíž Bali.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím