Podrobné informace

  • 30 - 31 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1000IDR/1,807CZK

* průměrné teploty

Tanjung Benoa – dovolená, kterou budete chtít opakovat

Rekreační zóna Tanjung Benoa se rozkládá na malé, úzké kose, vybíhající z poloostrova Nusa Dua do zálivu Benoa. Východně od ní se modrá Indický oceán, západně se vine dálnice, směřující kolem mezinárodního letiště Ngurah Rai do Denpasaru, hlavního města indonéského ostrova Bali. Jižně na letovisko navazuje další význačné středisko Nusa Dua, se kterým tvoří jedno souvislé hotelové pásmo podél pobřeží.

Další blízká rekreační střediska:

Poznejte krásu balijských pláží

Jako naprostá většina obcí na Bali, i Tanjung Benoa byla ještě nedávno obyčejnou rybářskou vesnicí. Horké tropické počasí, exotická příroda, pohostinnost místních obyvatel a nádherné pláže z ní však v posledních letech udělaly vyhledávané a oblíbené prázdninové centrum. Břehy Indického oceánu tady zdobí nespočet luxusních ubytovacích komplexů a ve spojení se sousedním Nusa Dua zde turisté mohou očekávat širokou paletu služeb a zábavy.

Pláže v Tanjung Benoa se táhnou především podél jeho východního pobřeží. Celkem měří přes 3 kilometry, jsou písečné a zvolna klesají do blankytné vody, do níž často vybíhají menší kamenná mola. Vlny tady nejsou tak vysoké jako jinde na Bali. Severněji umístěné pláže jsou vyhlášené množstvím sportovních aktivit, jižní se vyznačují klidnější atmosférou a kromě rodin s dětmi si je oblíbili hlavně milovníci šnorchlování a potápění.

Co všechno lze dělat v Tanjung Benoa

Tanjung-Benoa.jpgVždy budete mít blízko do obchodu, restaurace, ale i do lékárny, k bankomatu, poště či dokonce do zdravotnického střediska. Doménou letoviska je ovšem nekonečná nabídka nejrůznějších aktivit a povyražení. Z vodních sportů se tu daří jízdě na lyžích, parasailingu či wakeboardingu. Podívejte se také do čínského chrámu Caow Eng a nedalekého balijského chrámu Pura Dalem Ning Lan Taman Beji. Speciálním zážitkem je účast v kuchařské škole Bumbu u rybího trhu, kde se naučíte připravovat typickou indonéskou kuchyni.

Další náměty, jak využít čas během dovolené v Tanjung Benoa:

Zobrazit podrobné informace