Pláže Benátky – jsou dlouhé, široké a mírně klesající

Pláže kolem Benátek charakterizuje především mimořádně pozvolné klesání dna, díky kterému při odlivu Jaderské moře ustupuje o mnoho desítek metrů a vytváří četná slaná jezírka. Během přílivu lze naopak bez obav kráčet daleko do vody. Takové podmínky potěší především rodiny i jejich ratolesti, neplavce a seniory.

Foto-plaze-1.jpg

Písečný povrch láká děti k celodenní stavbě hradů a vodních příkopů či večernímu hledání malých krabů, všechny ostatní k procházkám a rannímu běhu za východu slunce. Značná šířka i délka pláží se využívá k pronájmu lehátek se slunečníky, které po stovkách kusů náleží jednotlivým hotelům.

Veřejné prostory prakticky neexistují, naopak nechybí dostatečné zázemí v podobě převlékáren, toalet, sprch či hřišť na beach volejbal. Promenády podél pláží lemují nesčetná gastronomická zařízení a obchůdky.

Nejkrásnější pláže v rekreačních centrech u Benátek

Bibione

Mezi Čechy již od počátku 90. let mimořádně oblíbená prázdninová hvězda Bibione dokáže nabídnout jak ubytování zaměřené především na kapacitu, tak i skutečně kvalitní služby pro nejnáročnější klientelu. Nudit se tady díky přitažlivé pobřežní kolonádě, perfektním podmínkám pro cyklistiku, lunaparku, úterním trhům a spleti uliček s množstvím obchodů, hospůdek či diskoték nebude rozhodně nikdo. Doslova úžas na tváři návštěvníkům vykouzlí místní pláž dlouhá 11 km a široká až 200 m.

Caorle

Letovisko Caorle, nazývané občas také „malé Benátky“, nenásilně propojuje historickou architekturu (jako románský dóm starý přes tisíc let) s moderní turistickou výstavbou. Její typický příklad představuje rozlehlá rezidenční čtvrť a „klenot severního Jadranu“ Lido Altanea. Krásu městečka, inspirujícího se možná až příliš okatě v benátských vzorech, ostatně oceňoval již Ernest Hemingway, který se sem často rád vracel. Dnešní hosty okouzluje rušná pobřežní promenáda se sochařskou výzdobou, rybářské přístaviště a pestrá paleta zábavy zahrnující i vodní park Aquafollie. Za zmínku stojí i takřka 18 km dlouhá písečná pláž.

Cavallino

Z úzkého poloostrova, na kterém se ukrývá rekreační středisko Cavallino, se do Benátek dostanete za pár chvil lodí. Díky sousedství s větším a živějším Lido di Jesolo zaručuje současně klidné prožití dovolené i dostatek zábavy a perfektní infrastrukturu.

Grado

„Sluneční ostrov“ Grado leží úplně na severu Terstského zálivu, což z něj činí nejbližší letovisko u italského Jadranu pro ČR. Dávný přístav starověkého města Aquileia se postupem věků proměnil v příjemné lázeňské středisko připomínající svou polohou na ostrově v rozlehlé laguně samotné Benátky. Jeho hlavním lákadlem jsou (kromě katedrály Sant´Eufemia a baziliky Santa Maria delle Grazie) především pláže. Mají délku až 15 km, jemný písek a výrazný odliv, jen zvolna se nořící do Jadranu, kde se často vyskytuje černé, léčivé bahno s příměsí síry. Grado navíc představuje cílový bod dálkové cyklostezky Alpe Adria Radweg vedoucí z rakouského Salcburku.

Lido di Jesolo

Největší letovisko benátského regionu Lido di Jesolo najdete mezi řekami Sile a Piava. Ve starověku se nazývalo Equilium, dnes dokáže v letních měsících ubytovat statisíce nadšených rekreantů. Jeho věčně živou tepnu tvoří několikakilometrová pěší zóna Via Bafile, jako cíl příjemných procházek slouží zdejší maják či historické jádro s kostelem svatého Jana Křtitele. O rozptýlení všech věkových skupin se starají zábavní parky Aqualandia a Jesolandia. Největší zájem samozřejmě poutá nádherná písečná pláž u Jaderského moře, dosahující úctyhodné délky 15 km.

Foto-plaze-2.jpg

Lignano

Lignano, nejpopulárnější středisko severního Jadranu, zabírá poloostrov mezi Jadranem a lagunou Marano. Pyšní se řadou atrakcí pro celou rodinu v čele s akvaparkem Aquasplash, zoo a zábavním parkem Gulliverlandia. Centrem městečka se jako nekonečný had vine promenáda v části Sabbiadoro s neutuchajícím denním i nočním životem, klidnější rezidenční čtvrtě Pineta a Riviera skýtají v četných borovicových parcích blahodárný stín. Dokonale vybavená pláž měří 8 km a svým písečným povrchem nadchne hlavně děti.

Rosolina Mare

Na rozdíl od většiny benátských letovisek leží Rosolina Mare jižně od slavného města na laguně, navíc na poloostrově v přírodní rezervaci Delta Pádu. Její výjimečnost utvářejí zdravé piniové lesy, hejna plameňáků, rybářské revíry i síť naučných stezek. Pestré možnosti zábavy zajišťuje rušná promenáda, blízké golfové hřiště a úžasná písečná pláž. Táhne se 8 km podél jadranského pobřeží a šířka často přes 100 m zaručuje dostatek volného místa pro každého.