Počasí Benátky. Příjemné léto, snesitelná zima

Podnebí Benátek lze charakterizovat jako středomořské (s přijatelnými letními a zimními teplotami) až kontinentální (s četnými srážkami). Okolní laguny způsobují vysokou vlhkost vzduchu. Každoročně zvýšená hladina moře až o 90 cm se označuje „acqua alta“ (tzv. vysoká voda, projevuje se především v listopadu a prosinci).

Teploty a srážky v Benátkách

Slunce nad Benátkami svítí 2 tisíce hodin za rok, nejvyšší teploty se vyskytují v červenci a srpnu, kdy šplhají přes 30 °C. V nejchladnějším měsíci lednu se teploty pohybují kolem 6 °C, pod bod mrazu však většinou neklesají.

Foto-pocasi.jpg

Benátky mají kolem 78 dnů deště za rok. Prší rovnoměrně během celého roku, časté jsou bouřky a průtrže mračen, v zimě se může objevit i sníh. Měsíční průměr srážek převyšuje 54 mm, za rok průměrně spadne přes 800 mm srážek.

Kdy navštívit Benátky

Hlavní turistická sezóna v Benátkách probíhá od konce dubna do začátku října. Za koupáním v moři se sem vydejte v průběhu letních prázdnin. Chcete-li především cestovat a poznávat kulturní i přírodní bohatství oblasti, navštivte Benátky v březnu, dubnu, květnu, září či říjnu. Mezi listopadem a únorem se vyskytují husté mlhy, mrze a sněží.