Příroda Benátska. I zde vás čeká zajímavá fauna a flóra

Na pobřeží Jaderského moře severně od Benátek se rozrůstají (a v poslední době již takřka spojují) rozsáhlé turistické resorty a na přírodní krásy zde není příliš volného místa. Z mnoha ostrovů v benátské laguně stojí za návštěvu Torcello, jehož krásu a malebnost oslavoval už slavný spisovatel Ernest Hemingway.

Foto-priroda.jpg

Delta Pádu

Zato jižně od Benátek se rozkládá úžasná krajina delty největší italské řeky Pádu. Táhne se v délce několika desítek kilometrů podél pobřeží Jadranu od konce benátských lagun na severu (u Chioggie) až k letovisku Comacchio na jihu. Zahrnuje slané zátoky, duny, saliniště a další krajinotvorné prvky. Plochý terén podél kanálů a na hrázích svádí k cykloturistice, po vodních ramenech Pádu se lze projet loďkou. Můžete tady natrefit až na 350 druhů ptáků, např. na volavky či kachny.

Botanická zahrada Litoraneo

Pěkný výlet si můžete udělat do botanické zahrady Litoraneo u přístaviště Porto Caleri nedaleko rekreačního střediska Rosolina Mare. Vznikla v roce 1990 a seznámí vás s flórou zdejších vegetačních prostředí (mokřady, poloslané mokřiny, duny s plážemi a piniové háje).