Počasí na Kalábrii: kdy jet?

Na dovolenou v Kalábrii od června do října

Perfektní plážovou dovolenou v Kalábrii si užijete od června až do října, kdy zde panují vysoké teploty (běžně přes 30 °C), prší minimálně a mořká voda je krásně teplá (průměrně přes 23 °C). Poznávání turistických zajímavostísportu se můžete věnovat v průběhu celého roku.

Hlavní sezóna: červenec, srpen
Vedlejší sezóna: duben až červen, září, říjen

Průměrné teploty v Kalábrii (ve stínu, v °C)

Pocasi-N-Kalabrie-vzduch.jpg

Průměrné srážky v Kalábrii (v mm)

Pocasi-N-Kalabrie-srazky.jpg

Průměrné teploty mořské vody v Kalábrii (v °C)

Pocasi-N-Kalabrie-more.jpg

Podnebí v Kalábrii

V Kalábrii, jedné z nejteplejších oblastí Itálie, převládá subtropické podnebí a klimatické podmínky jsou tu velmi příjemné. Kalábrijské počasí vám garantuje slunečnou dovolenou na vyhřátých plážích u průzračného moře, které je tady nejčistší v celé Evropě.

Během značně horkých a suchých letních měsíců teploty mnohdy šplhají k 40 °C. Mezi květnem a zářím je standardně okolo 30 °C a můžete se dočkat téměř deseti hodin slunečního svitu denně. Vzhledem k vysokému počtu slunečních dní se doporučuje dbát na pitný režim, ochranu pokožky i hlavy. Ochlazení přichází pouze po setmění, teploty ale i přesto nepadají pod 20 °C.

Deštivých dnů je v Kalábrii opravdu málo. V květnu jsou to v průměru dva dny, v srpnu neprší téměř vůbec a v září se déšť může objevit v průměru čtyři dny v měsíci.

Počasí v italských letoviscích

Podívejte se, jaké počasí vás čeka v dalších turistických destinacích Itálie: