Nejhezčí pláže Kalábrie

Nejhezčí části Kalábrie se říká Costa degli Dei, tedy Pobřeží bohů. JIž toto označení o kráse zdejších členitých a prudkých břehů hodně napovídá. Až uvidíte jedinečné pláže u laskavě šumícího Tyrhénského moře, čisté, s jemňoučkým a bílým či zlatavým pískem, nebudete už chtít svou dovolenou trávit jinde. Vybírat můžete z rozlehlých pláží u větších letovisek i z menších plážiček obklopených kameny a skalami.

Nejlepší pláže v Kalábrii

Kalábrie, to je také učiněný ráj šnorchlování a potápění. Díky průzračné vodě dobře uvidíte na dno a skalnaté pobřeží ukrývá řadu zátočin a jeskyní, v nichž si dosyta užijete pestrobarevného podmořského světa. 

Grotticelle

Díky délce kolem 1 500 metrů jedna z nejoblíbenějších pláží leží v oblasti Capo Vaticano.

Pizzuta

Dvě nádherné, nevelké pláže, od nichž se otevírá dobrý výhled na historické město Tropea.

Baila di Riaci

Těsně přiléhající skály a kameny pláže u letovisek Santa Domenica a Ricadi vytváří labyrinty vodních kanálů a jeskyní, v nichž může podnikat dobrodružné plavby celá rodina.

italie-plaze-Plaze-pod-historickym-mestem-Tropea,-v-dali-z-Tyrhenskeho-more-vykukuje-sopka-Stromboli.jpg

Belveder Nord

Oblast romantických pláží u stejnojmenného majáku nedaleko Capo Vaticano, ke kterým se většinou dostanete pouze loďkou.

Tropea

Pod slavným městem Tropea na skalnatém ostrohu se táhnou východním (k letovisku Parghelia) i západním směrem (k Santa Domenica) 4 kilometry pláží jako Vescovado, Convento, Lido di San Leonardo a Marina dell´Isola Bella.

Paraiso del Sub

Přístup k pláži u turistického střediska Zambrone vede úzkou, prudce klesající stezkou, z níž se otevírá široký výhled na moře.