Magické pláže v Kalábrii

Nejhezčí části Kalábrie se říká Costa degli Dei, tedy Pobřeží bohů. JIž toto označení o kráse zdejších členitých a prudkých břehů hodně napovídá. Až uvidíte jedinečné pláže u laskavě šumícího Tyrhénského moře, čisté, s jemňoučkým a bílým či zlatavým pískem, nebudete už chtít svou dovolenou trávit jinde. Vybírat můžete z rozlehlých pláží u větších letovisek i z menších plážiček obklopených kameny a skalami.

Kde se v Kalábrii nejlépe koupe, plave a potápí

Kalábrie, to je také učiněný ráj šnorchlování a potápění. Díky průzračné vodě je dobře vidět na dno a skalnaté pobřeží ukrývá řadu zátočin a jeskyní, v nichž si dosyta užijete pestrobarevného podmořského světa. 

Grotticelle

Jedna z nejoblíbenějších pláží leží v oblasti Capo Vaticano. S délkou kolem 1 500 metrů je totiž zároveň jednou z největších.

Pizzuta

Dvě nádherné, nevelké pláže, od nichž je dobrý výhled na historické město Tropea.

Baila di Riaci

Pláž u letoviska Santa Domenica. Těsně přiléhající skály a kameny vytváří labyrinty vodních kanálů a jeskyní, v nichž může podnikat dobrodružné plavby celá rodina.

italie-plaze-Plaze-pod-historickym-mestem-Tropea,-v-dali-z-Tyrhenskeho-more-vykukuje-sopka-Stromboli.jpg

Belveder Nord

Oblast romantických pláží u stejnojmenného majáku nedaleko Capo Vaticano. Dostanete se k nim většinou pouze loďkou.

Tropea

Pod slavným městem na skalnatém ostrohu se táhnou 4 kilometry pláží jako Vescovado, Convento, Lido di San Leonardo a Marina dell´Isola Bella.

Paraiso del Sub

Pláž u turistického střediska Zambrone. Přístup k ní vede úzkou, prudce klesající stezkou, z níž se otevírá široký výhled na moře.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím