Počasí na Ischii: kdy jet?

Na dovolenou na Ischii od dubna do října

Nejlepší dovolenou na Ischii si můžete naplánovat už od dubna, optimální doba na návštěvu ostrova nastává začátkem září – pokud tedy neholdujete úmornému horku vrcholného léta s odpočinkem na plážích. Od té doby až zhruba do konce října se tu setkáte s příjemným vzduchem o teplotě 25 °C a vodou stále kolem 22 °C, zároveň se vyhnete davům prázdninových návštěvníků mířících za turistickými zajímavostmi.

Hlavní sezóna: červenec, srpen
Vedlejší sezóna: duben až červen, září a říjen

Průměrné teploty na Ischii (ve stínu, v °C)

Pocasi-N-Ischia-vzduch.jpg

Průměrné srážky na Ischii (v mm)

Pocasi-N-Ischia-srazky.jpg

Průměrné teploty mořské vody na Ischii (v °C)

Pocasi-N-Ischia-more.jpg

Podnebí na Ischii

Na ostrově Ischia panuje typické středomořské klima, charakteristické parnými léty a mírnými, deštivými zimami. Časté změny na obloze, kde horké slunce vystřídá krátká dešťová přeháňka, nejsou výjimkou. Vzhledem k malé rozloze ostrova bývá počasí ve všech letoviscích Ischie (Forio, Sant'-Angelo, Casamicciola Terme atd.) vždy hodně podobné.

V červnu, červenci a srpnu teploty pravidelně šplhají nad třicítku, k té se blíží i teplota vody, což vytváří ideální klima pro milovníky veder. Pro ischijské počasí v zimních měsících jsou typické teploty zřídkakdy klesající pod deset stupňů a vydatné srážky.

Počasí v italských letoviscích

Podívejte se, jaké počasí vás čeka v dalších turistických destinacích Itálie: