Monte Baldo

Lokalita: Itálie Lago di Garda Monte Baldo
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Monte Baldo, hory sklánějící se nad jezerem

Krásné výhledy na jezero i alpské velikány včetně skupiny Adamello-Presanella a celou řadu sportovních možností umožňuje Monte Baldo, dobře přístupný masiv na východ od Lago di Garda. Jeho neuvěřitelné převýšení činí více než 500 metrů na 1 kilometru.

Monte Baldo se táhne severojižním směrem rovnoběžně s Gardským jezerem. Začíná u jeho severovýchodního okraje a končí u městeček Garda, Costermano sul Garda a Caprino Veronese na jihu, kde se ukrývá také bazénový svět Gardacqua.

Co dělat v Monte Baldo

Nejvyšším bodem Monte Baldo je Cima Valdritta (2 218 m n. m.) v jeho jižní polovině. K dalším význačným vrcholům patří Punta Telegrafo (2 200 m n. m.), Cima del Longino (2 180 m n. m.), Cima delle Pozzette (2 132 m n. m.) a Monte Altissimo di Nago (2 079 m n. m.). Svahy pohoří jsou protkány turistickými a především cyklistickými trasami. Milovníci rychlé jízdy na horském kole si tady skutečně přijdou na své.

Na hlavní hřeben italského Monte Baldo se snadno dostanete díky panoramatické lanovce z obce Malcesine u břehů jezera. Její kabina se pomalu otáčí a během jízdy se tak můžete kochat výhledy na všechny strany. Okolí horní stanice (chata La Capannina) se v zimě, hlavně při dostatku sněhu v lednu a v únoru, stává oblíbeným střediskem lyžování.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím