Garda

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Garda, dovolená plná života

Malé, avšak vyhledávané letovisko Garda leží u východního břehu Lago di Garda. Výška okolních kopců jako La Rocca (283 m n. m.) a Monte Are (372 m n. m.) se tady prudce snižuje, ostatně i nedaleký hřeben Monte Baldo zde klesá k tisíci metrům (Monte Pastelo, 1 127 m n. m.). Z dálnice A22 mezi Trentem a Veronou sem od sjezdu u obchodní zóny Affi vede asi 10 kilometrů dlouhá silniční přípojka.

Další blízká rekreační střediska:

Pláže v Gardě a okolí

Italské Gardské jezero ztrácí v oblasti Gardy svůj úzký, vysokohorský charakter a rozlévá se do šířky jako běžná vodní plocha v nížině. Na tuto jižní část se také z pobřeží letoviska, kterému dominuje velká jachetní marina, otevírají velice pěkné výhledy. Díky okolní rovině je tady dostatek místa na sportoviště, dětská hřiště, parkoviště a široké ulice.

Západně od Gardy, na březích turistického resortu Corno, najdete úzkou, na zdejší poměry však nebývale dlouhou pláž Spiaggia Lungolago Pincherli. Pokrývá ji směs hrubého písku a kamínků, velice prudce klesá do chladivé vody a od blízkých vilek ji odděluje betonová zeď porostlá břečťanem. K jejímu vybavení patří lavičky a odpadkové koše.

Záplava aktivit na Gardě

Garda.jpgMěstečko Garda rozhodně netrpí nedostatkem restaurací, barů a obchůdků se suvenýry, kterými se zvláště část u nábřeží jenom hemží. Za prozkoumání stojí především Centro storno (Stará čtvrť) se zajímavou budovou Villa degli Albertini z 16. století. K dalším památkám se řadí kostel Santa Maria Assunta, renesanční Palazzo Carlotti a benátský Palazzo dei Capitani (Kapitánský palác) ze 14. století.

Velkou gardskou atrakcí je moderní bazénový svět Gardaqua. Rozhodně si nenechte ujít ani výhled ze skaliska La Rocca, ke kterému z městečka vede turistická značka. Zajeďte se však podívat také:

Zobrazit podrobné informace