Sirmione

Lokalita: Itálie Lago di Garda Sirmione
Typ: Město

Náš názor

Sirmione, jednička na jihu Gardy

K nejhonosnějším letoviskům na břehu Gardského jezera se řadí i Sirmione. Turisty láká svou jedinečnou polohou, velkolepým vodním hradem a nejdůležitější i největší římskou vilou v severní Itálii. Nenechte si ujít ani barevnou atmosféru nočního města s řadou restaurací, barů, klubů a diskoték.

Sirmione (kolem 8 tisíc stálých obyvatel) se rozkládá na jižním pobřeží Lago di Garda. Jeho historická část zabírá severní třetinu protáhlého, úzkého poloostrova zabíhajícího až 4 kilometry do jezera. Nejbližšími sousedy střediska jsou Desenzano del Garda na západě a Peschiera del Garda na východě. Kousek od města vede dálnice A4, spojující VeronuBrescií. Dobře dostupné jsou i zábavní parky Gardaland a Canevaworld či akvapark Ninfee del Garda.

Výběr aktivit v Sirmione

Dlouho osídlená oblast Sirmione se stala městem v prvním století před naším letopočtem. V průběhu dalších věků se ukryla do bezpečí kamenného opevnění a ve středověku zde vyrostl hrad Castello Scaligero, jedna ze zdejších největších památek.

K dalším pamětihodnostem patří především ruiny římské vily Grotte di Catullo (Catullova jeskyně - dle ne zcela potvrzených středověkých hypotéz ji obýval slavný římský básník a veronský rodák Catullus) na nejsevernější části poloostrova. Dále si můžete prohlédnout kostel San Pietro s freskami z 12. století a kostel Santa Maria della Neve s pěticí oltářů v jedné lodi. Velice populární jsou také místní lázně (Terme di Sirmione), relaxovat lze i v některém z četných parků (Parco Don Lino Zorzi, Parco Maria Callas či Parco Pubblico Tomelleri).

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím