×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Itálie
  2. Lago di Garda
  3. Místa
  4. Sirmione

Sirmione

Lokalita: Itálie Lago di Garda Sirmione
Typ: Město

Sirmione, jednička na jihu Gardy

K nejhonosnějším letoviskům na břehu Gardského jezera se řadí i Sirmione. Turisty láká svou jedinečnou polohou, velkolepým vodním hradem a nejdůležitější i největší římskou vilou v severní Itálii. Nenechte si ujít ani barevnou atmosféru nočního města s řadou restaurací, barů, klubů a diskoték.

Sirmione (kolem 8 tisíc stálých obyvatel) se rozkládá na jižním pobřeží Lago di Garda. Jeho historická část zabírá severní třetinu protáhlého, úzkého poloostrova zabíhajícího až 4 kilometry do jezera. Nejbližšími sousedy střediska jsou Desenzano del Garda na západě a Peschiera del Garda na východě. Kousek od města vede dálnice A4, spojující VeronuBrescií. Dobře dostupné jsou i zábavní parky Gardaland a Canevaworld či akvapark Ninfee del Garda.

Výběr aktivit v Sirmione

Dlouho osídlená oblast Sirmione se stala městem v prvním století před naším letopočtem. V průběhu dalších věků se ukryla do bezpečí kamenného opevnění a ve středověku zde vyrostl hrad Castello Scaligero, jedna ze zdejších největších památek.

K dalším pamětihodnostem patří především ruiny římské vily Grotte di Catullo (Catullova jeskyně - dle ne zcela potvrzených středověkých hypotéz ji obýval slavný římský básník a veronský rodák Catullus) na nejsevernější části poloostrova. Dále si můžete prohlédnout kostel San Pietro s freskami z 12. století a kostel Santa Maria della Neve s pěticí oltářů v jedné lodi. Velice populární jsou také místní lázně (Terme di Sirmione), relaxovat lze i v některém z četných parků (Parco Don Lino Zorzi, Parco Maria Callas či Parco Pubblico Tomelleri).

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím

Chcete být součástí týmu největší cestovní skupiny v ČR?
Vyberte si
odpovídající pozici v sekci

KARIÉRA

Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje