Desenzano del Garda

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Desenzano del Garda, dovolená na jihu jezera

Město, přístav a význačné turistické centrum Desenzano del Garda se nachází na jižním břehu Lago di Garda, přímo u dálnice a železniční tratiBrescie do Verony. Je to hned vedle Sirmione, na jehož historické jádro na protáhlém poloostrově se odsud – stejně jako na alpský masiv Adamello v pozadí – otevírá báječný výhled. Do Riva del Garda, nejsevernějšího letoviska u jezera, to je po silnici 66 kilometrů.

Další blízká rekreační střediska:

Pláže v Desenzano del Garda

Na zhruba 5 kilometrech pobřeží, které Desenzano del Garda zabírá, najdete dostatek míst pro odpočinek, rozsáhlou infrastrukturu i pěkný historický přístav. Okolí města (má necelých 30 tisíc obyvatel) charakterizují rozsáhlé roviny s bohatou vilovou zástavbou a četnými zemědělskými políčky. Prostředí je jako stvořené pro aktivní prožití prázdnin, procházky zelenou krajinou a odpočinek u blankytné jezerní hladiny.

U Desenzano del Garda se táhne několik krásných pláží. Severně od města leží maličká Spiaggia Feltrinelli a docela velká, upravená Spiaggia Desanzanino. Východním směrem stojí za vyzkoušení úzká, leč příjemná Spiaggia Sabbia D'oro a nejvzdálenější Spiaggia Porto di Rivoltella u miniaturní mariny stejného jména. Pro všechny je charakteristický oblázkový povrch, středně rychlé klesání dna a velice čistá, chladivá voda.

Desenzano del Garda a možnosti zábavy

Desenzano-del-Garda.jpgDesenzano del Garda je rušné letovisko, kde ulice zvláště v letních měsících kypí množstvím turistů. Náměstí jako Piazza Giacomo Matteotti a Piazza Malvezzi (u něhož se ukrývá působivé staré přístaviště Porto Vecchio) se během hlavní sezóny mění v živou promenádu s restauracemi, kavárnami, bary a diskotékami. Na začátku dálničního přivaděče stojí velká nákupní galerie Complesso Commerciale Le Vele.

Z historických památek neopomeňte chrám Chiesa di Santa Maria Maddalena, hrad, věž Torre di San Martino či dům, kde se v 15. století narodila zakladatelka řádu voršilek svatá Angela Merici. Prohlédněte si archeologické muzeum, starořímskou Villa Romana a prehistorické domy na kůlech (součást světového dědictví UNESCO). Autem se vydejte na další zajímavá místa:

Zobrazit podrobné informace

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím