Trento

Lokalita: Itálie Lago di Garda Trento
Typ: Město

Náš názor

Trento, město čisté, historické a zábavné

Metropolí nejsevernější italské provincie Tridentsko – Horní Adiže je Trento (Trident), pyšnící se nejzdravějším životním prostředím v zemi. Aby ne, když se nad ním zvedají velkolepé alpské dvoutisícovky. Přidáte-li k tomu řadu historických památek a dalších zajímavostí, máte před sebou tip na ideální jednodenní výlet během pobytu u Gardského jezera.

Trento (kolem 120 tisíc obyvatel) se nachází asi 45 minut jízdy autem od severního okraje Lago di Garda (např. z Torbole či Riva del Garda). Protéká jím řeka Adiže a protíná ho i dálnice A22 z Bolzana do Verony. Dobře se odsud dostanete také do přírodního parku Adamello-Brenta.

Trentské pamětihodnosti

V místech současného Trenta kdysi vybudovali význačné oppidum Keltové, později ho dobyli Římané a pojmenovali Tridentum („Trojzub" podle trojice stříbronosných hor Doss Trento, Sant'Agata a San Rocco). Pupkem Evropy se město stalo mezi roky 1545 a 1563, kdy se zde konal slavný protireformační Tridentský koncil.

Trento se může pochlubit mnoha hodnotnými stavbami jako trojlodní románskou bazilikou svatého Vigilia, renesančním palácem Palazzo Salvadori či biskupským hradem Castello del Buonconsiglio s věží Torre d'Aquila. Za vidění stojí i kostel Santa Maria Maggiore a rozsáhlé letecké muzeum (Museo dell'Aeronautica Gianni Caproni). Lanovkou lze vyjet na vyhlídku v obci Sardagna, ještě mnohem výše se rozkládá lyžařská oblast Monte Bondone s alpskou botanickou zahradou.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím