Torbole

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Torbole, dovolená u vody a pod nebetyčnými skalisky

Menší středisko Torbole leží na severu Lago di Garda při ústí říčky Fiume Sarca. Od sousedního Riva del Garda ho dělí osamocené skalisko Monte Brione (376 m n. m.), severozápadně od něj se ukrývá hrádek Lago a severně se rozkládá město Arco. Do starobylého Sirmione na druhém konci jezera to je vzdušnou čarou (či lodí) zhruba 50 kilometrů.

Další blízká rekreační střediska:

Pláže kolem Torbole

Z Torbole vypadá Gardské jezero díky prudkým skalním stěnám objímajícím do dáli se modrající hladinu jako norský fjord. Malé historické centrum kolem miniaturního přístavu a náměstí Piazza Goethe (pojmenovaného na počest básníkova pobytu roku 1786) vyplňuje několik uliček s restauracemi a obchůdky. Hlouběji do úzkého údolí zasahuje výstavba hotýlků a vilek s pěknými zahradami.

Západní torbolskou pláž Spiaggia di Torbole a východní pláž Spiaggia Lungolago odděluje nevelký přístav Porto dei Pescatori. Obě pokrývá bohatá vrstva kamínků a svižně mizí v chladivých vodách Gardského jezera. K jejich příjemnému charakteru přispívají lavičky, dětská hřiště, četné stromy a množství gastronomických zařízení v okolí.

Torbole a bohaté možnosti aktivit pro vás

Torbole.jpgCukrárny a kavárny, pizzerie, butiky a půjčovny sportovních potřeb vytvářejí rušný kolorit uliček v srdci Torbole. Rozhodně si nenechte ujít vyhlídku Belvedere hned nad ním. Pamětihodnosti zastupují kostely Sant'Andrea a Santa Maria al Lago, ruiny mohutného hradu Penede a pevnost Forte Alto, ve které funguje vyhlášený restaurant. Na milovníky vysokohorských výletů čeká celá řada zajištěných tras do okolních skal v čele se zónou Busatte. Další tipy na prožití volného času v Torbole:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Torbole

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím