Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Riva del Garda, dovolená dokonale vyladěná

Zřejmě nejznámější turistické centrum u Gardského jezera, středověce vyhlížející Riva del Garda, se nachází na jeho severním břehu. Od sousedního Torbole ho odděluje magická skála Monte Brione (376 m n. m.), severně na něj navazují další městečka jako San Giorgio, Ceole či Varone se známými podzemními vodopády. Do starobylého Sirmione na opačném, jižním pobřeží je to odsud přes 70 kilometrů.

Další blízká rekreační střediska:

Koupání v Riva del Garda

Pohled na jezero z Riva del Garda připomíná norský fjord: úzkou, za obzorem mizející vodní hladinu svírají z obou stran vysoké a prudké skály. Město má díky sevřenému půdorysu pěkné historické jádro s křivolakými uličkami, k němuž přiléhá přístav. Oblast u náměstí Piazza Tre Novembre a Piazza Cesare Battisti tak může evokovat benátské kanály. V navazující zástavbě naopak převažují vilky, hotýlky a menší bytové domy, vytvářející společně s bohatou subtropickou vegetací a panoramatem alpských velikánů jedinečné kulisy pro nezapomenutelnou dovolenou.

Riva del Garda se pyšní dvojicí na sebe navazujících pláží: Spiaggia dei Sabbioni začíná na západě u parku Parco dell´Ora a Pini Beach končí na východě u malé jachetní mariny. Obě jsou velice členité a přerušované řadou zátočin a poloostrůvků. Pokrývají je drobné oblázky, často doplněné o velké kameny přímo u pobřeží. Nechybí travnaté plochy k odpočinku ani umělohmotná plovoucí mola pro různé vodní radovánky. Také díky dozoru plavčíka jsou vhodné i pro děti – přestože dno se tady, jako ostatně všude v severní části Lago di Garda, svažuje do hloubky velice rychle.

Riva del Garda má každému co nabídnout

Riva-del-Garda.jpgV Riva del Garda najdete vše, co potřebujete ke klidnému pobytu. Městečko je doslova nadupané restauranty, obchůdky, bary, butiky a kavárnami. Samozřejmostí jsou bankomaty, lékárny, dětská hřiště a informační centrum. Velké supermarkety vyrostly především podél ulic Via San Nazzaro a Via Santa Caterina vedoucích do města Arco.

K hlavním památkám Riva del Garda se řadí kamenná věž Torre Apponale, gotický Palazzo Pretorio, hrad Bastione, kaple Santa Barbara nebo vodní tvrz Rocca di Riva z 12. století s padacím mostem. Prohlédnout si můžete i městské muzeum (Museo Civico), barokní kostel Santa Maria Assunta či brány Porta San Michele a Porta San Marco.

Jaká zajímavá místa vás ještě čekají v okolí Gardského jezera?

Zobrazit podrobné informace