Vodopády Varone

Lokalita: Itálie Lago di Garda Vodopády Varone
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Vodopády Varone vás uvedou do varu

Na první pohled neviditelné, o to více fascinující uvnitř jsou vodopády Varone nedaleko Gardského jezera. Ukrývají se totiž v údolí Ravizze v jeskyni, kterou protéká říčka Magnone. Část vody odebírá zdejší fabrika pomocí nepřehlédnutelného potrubí.

Kaskádu Varone příroda vykouzlila na okraji stejnojmenné obce, přibližně 3 kilometry od nejsevernějšího výběžku Lago di Garda, kde se rozkládá letovisko Riva del Garda. Tam také řeka Magnone ústí. Stéká z blízkých kopců, prudce stoupajících až do majestátných vrcholů alpského masivu Adamello-Presanella.

Kouzlo varonských vodopádů

Vodopád La Cascata del Varone o výšce přes 70 metrů napájí průsak řeky Magnone do podzemního systému. Samotná jeskyně má rozměry 93 metrů na výšku a 55 metrů na šířku. Turistům se tato zajímavá přírodní atrakce otevřela 20. 6. 1874. Mezi její slavné návštěvníky patřili i císař František Josef či spisovatel Franz Kafka.

Návštěvnická, velice efektně nasvícená trasa vede několika patry a vodopád díky tomu uvidíte z různé výšky. Nezapomeňte na nepromokavý oděv, neboť padající voda vás často vydatně skropí. Prohlédnout si můžete i nevelkou botanickou zahradu a k dispozici je také menší parkoviště.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím