Aquarium Laguna di Nora

Lokalita: Itálie Sardinie Aquarium Laguna di Nora
Typ: Technická zajímavost

Náš názor

Mořské akvárium Laguna di Nora

„Živé“ muzeum Aquarium Laguna di Nora vám toho o Středozemním moři a mnoha formách života, které ho obývají, napoví mnohem více než leckteré věhlasné instituce. Své znalosti tady můžete kromě pozorování živočichů prohloubit prostřednictvím přednášek a výukových panelů.

Aquarium Laguna di Nora se nachází uprostřed šíje oddělující moře od laguny Peschiera di Nora. Východně odsud se táhne vyhlášená pláž Spiaggia di Nora, jenom kousek to je na poloostrov Capo di Pula s význačným archeologickým nalezištěm Nora. Z letoviska Pula sem vede 2 kilometry dlouhá silnička.

Dotkněte se ryb v Aquarium Laguna di Nora

Nádrže plné křišťálově čisté vody v Aquarium Laguna di Nora ukrývají středomořské druhy včetně ostnoploutvých ryb, děsuplných murén a dokonce i jedovatých perutýnů. Nechybí zástupci brakických vod jako parmice, lososi, tresky a mořčáci.

Velké dotykové akvárium s rudými hvězdicemi, kraby, škeblemi, humry či sasankami překvapuje návštěvníky rozmanitostí barev a forem mořských bezobratlých. Dodejme ještě, že všichni zvířecí hosté Aquarium Laguna di Nora se sem dostali jako neúmyslné úlovky rybářů a po dosažení nadměrné velikosti pro jejich chov jsou propouštěni zpět na svobodu.

  • Neváhejte tedy a navštivte Aquarium Laguna di Nora na Sardinii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím