Doprava na Sardinii

Hlavní způsob, jak se na Sardinii dostat, představuje letecká doprava. V současné době na ostrově fungují tři mezinárodní letiště:

Železnice na Sardinii

Po Sardinii vede přes 1 000 kilometrů železničních tratí, z nichž je více jak polovina úzkorozchodných. Specialitou jsou turistické trasy Trenino Verde vedoucí z Mandasu do Arbataxu a ze Sassari do Palau na Costa Smeralda.

Silniční doprava na Sardinii

Autobusy

Nejvýhodnější dopravu na severu Sardinie (např. Costa Smeralda) zajišťuje autobusový dopravce ARST (Azienda Regionale Sarda Trasporti). Zastavuje v každém větším městě na náměstí, jízdenky si můžete zakoupit v barech, na nádražích nebo v tabáku. Jízdní řády obdržíte na informacích či na recepci hotelu.

sardinie-Cagliari,-sardinska-metropole,-je-se-zbytkem-ostrova-propojena-silnici-i-zeleznici.jpg

Dopravní předpisy

Silnice na Sardinii jsou převážně na velmi dobré úrovni. Pravidla silničního provozu jsou zde totožná s těmi v České republice. Maximální povolená rychlost v obci je 50 km/h, mimo obec 90 km/h, na některých silnicích až 110 km/h. Pár nařízení se však přece jen liší. Doporučujeme dopravní předpisy dodržovat, pokuty jsou velmi vysoké.

Autopůjčovny

Pokud se rozhodnete pronajmout si automobil, nemusíte se učit žádná speciální pravidla. Podmínky pro půjčování osobních vozidel a motocyklů, dopravní předpisy a provoz taxislužby je na Sardinii obdobný jako na celém území Itálie.