Dopravní možnosti po Sardinii

Hlavním způsobem, jak se na Sardinii dostat, je letecká doprava. V současné době na ostrově fungují tři mezinárodní letiště: Cagliari-Elmas, Alghero-Fertilia a Olbia-Costa Smeralda.

Sardinské silnice a železnice

Nejvýhodnější dopravu na severu Sardinie zajišťuje autobusový dopravce ARST (Azienda Regionale Sarda Trasporti). Zastavuje v každém větším městě na náměstí, jízdenky si můžete zakoupit v barech, na nádražích nebo v tabáku. Jízdní řády obdržíte na informacích nebo na recepci hotelu.

sardinie-Cagliari,-sardinska-metropole,-je-se-zbytkem-ostrova-propojena-silnici-i-zeleznici.jpg

Na ostrově je v provozu přes 1 000 kilometrů železničních tratí, z nichž je více jak polovina úzkorozchodných. Specialitou jsou turistické trasy Trenino Verde vedoucí z Mandasu do Arbataxu a ze Sassari do Palau na Costa Smeralda.

Půjčení vozu a dopravní předpisy na Sardinii

Silnice na Sardinii jsou převážně na velmi dobré úrovni. Maximální povolená rychlost v obci je 50 km/h, mimo obec 90 km/h, na některých silnicích až 110 km/h. Pokud se rozhodnete pronajmout si automobil, nemusíte se učit žádná speciální pravidla. Pravidla silničního provozu jsou zde totožná s těmi v České republice. Avšak pár nařízení se přece jen liší. Doporučujeme dopravní předpisy dodržovat, pokuty jsou velmi vysoké.

Podmínky pro půjčování osobních vozidel a motocyklů, dopravní předpisy a provoz taxislužby je na Sardinii obdobný jako na celém území Itálie.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím