Nejkrásnější pláže Sardinie

Nádherné pláže s kouzelnými útesy v okolí najdete na celém pobřeží Sardinie.

A které sardinské pláže jsou skutečně ty nejlepší?

Costa Smeralda

Nejvyhlášenější sardinská pobřežní oblast Costa Smeralda (letoviska Baja Sardinia, Cannigione, Palau, Pittulongu atd.) společně se souostrovím Arcipelago de La Maddalena nabízí návštěvníkům bělostný písek a monumentální žulové skály. Místní magická zátoka Cala Coticcio di Caprera dostala pro svou líbeznost přezdívku Tahiti. U pláže Spiaggia Rosa di Budelli se nesmí vystupovat z lodi, aby se uchovala charakteristická barva písku.

Pláž Spiaggia Rosa di Budelli na Sardinii

Dorgali

Básníky a umělci opěvovaná zátoka Cala Luna v oblasti Cala Gonone/Orosei je nejnavštěvovanější pláží v oblasti a pokrývají ji bělostné oblázky.

Costa Rei

V populární rekreační oblasti Costa Rei najdete stejnojmennou pláž dlouhou několik kilometrů, u které nezapomeňte na procházku k malé laguně s plameňáky a ke skalnímu útvaru Scoglio di Peppino. Nádherná je také kratší pláž Cala Sinzias jako stvořená pro dětské hrátky, sportovní aktivity i odpočinek na lehátku.

Pláž Costa Rei na jihu Sardinie

Poloostrov Carbonara na jihu Sardinie

Doporučujeme navštívit pláž dvou moří Porto Giunco. Rozkládá se u velké laguny Stagno Notteri kousek od letoviska Villasimius.

Stintino

Známé pláže della Pelosetta a della Pelosa u Stintina vám učarují svým bělostným, jemným pískem a průzračným mořem.