Castelsardo

Lokalita: Itálie Sardinie Castelsardo
Typ: Hrad nebo zámek

Náš názor

Castelsardo, to jsou megality, katedrála i slavnosti

Typická silueta hradu Castelsardo na skalnatém ostrohu si podmaňuje své návštěvníky již po dlouhá desetiletí. Je z něj pěkný rozhled a při pěkném počasí lze spatřit i Korsiku. Toto nezapomenutelné místo vás svou historickou atmosférou zcela pohltí.

Castelsardo se hrdě vypíná nad severním pobřežím Sardinie, asi 30 kilometrů od významného přístavu Porto Torres i krajské metropole Sassari. Jeho břehy omývají vody Středozemního moře, které se severovýchodním směrem zužuje do Bonifáckého průlivu. Okolí Castelsarda je mírně kopcovité, jižně od něj se zvedá hora Monte Tuffudesu.

Největší památky Castelsarda

Hrad Castello di Doria v Castelsardu je z 12. století a společně se zbytky opevnění a předsunutou věží Torre di Frigiano byl opraven a zpřístupněn turistům. Najdete v něm též Muzeum košíkářství a jiných řemesel. Za vidění stojí i katedrála San Antonio Abate s barevnou zvonicí, kostel Santa Maria delle Grazie a skála Roccina dell´elefate evokující slona.

Vždy 2. 8. probíhá v Castelsardu slavnost Madonna degli Angeli. Z nuraghů, roztroušených kolem městečka, se nejlépe zachoval kámen Paddagiu. Zříceniny opevnění z doby měděné přežily zub času na návrší Monte Ossoni.

  • Neváhejte tedy a navštivte Castelsardo na Sardinii.

Podobná místa