Porto Torres

Lokalita: Itálie Sardinie Porto Torres
Typ: Město

Náš názor

Porto Torres, historie obklopená malebnou krajinou

Čarokrásné pobřeží, historické památky a spousta zajímavostí v okolí charakterizují město Porto Torres na severu Sardinie. Lodě z jeho přístavu plují na Korsiku nebo až do Janova. Železnicí a rychlostní silnicí je propojeno se zbytkem ostrova.

Porto Torres (sardinsky P`ortu Turre, sassarsky Posthudorra, přes 20 tisíc obyvatel) leží u středomořského zálivu Golfo dell’Asinara v provincii Sassaro. Jeho okolí je ploché, nejvyšší pahorek Monte Alvaro dosahuje pouhých 342 metrů nad mořem.

Hlavní pamětihodnosti Porto Torres

Město bylo založeno pod názvem Turris Libyssonis ještě před začátkem našeho letopočtu. Antickým dědictvím je most Ponte Romano přes nevelkou řeku Riu Mannu. Díky své délce asi 135 metrů a sedmi obloukům je nejdelším římským mostem na Sardinii. Dalšími významnými stavbami jsou románská bazilika San Gavino, neoklasicistní palác Palazzo del Marchese a španělská pevnostní věž.

Oblast kolem Porto Torres se jmenuje Platamona. U zdejších písečných pláží, piniových hájů a blankytného jezera vyrostla celá řada hotelů, restaurací a zábavních podniků jako akvapark Water Paradise. Dobře dosažitelné je i krajské město Sassari s chrámem San Nicola, několik nuraghů, národní park Asinara, hrad Castello di Doria v Castelsardu či námořní pevnost Alghero se slavnou Neptunovou jeskyní.

  • Neváhejte tedy a navštivte Porto Torres na Sardinii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím