Costa Smeralda

Lokalita: Itálie Sardinie Costa Smeralda
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Costa Smeralda, to nejlepší ze Sardinie

Smaragdové pobřeží (Costa Smeralda) je vyhlášené pro svou kouzelnou, neporušenou přírodu, tyrkysově zbarvené Tyrhénské moře a pláže v karibském stylu. Pokud chcete vidět to nejlepší ze Sardinie, vydejte se právě sem.

Hlavními letovisky Costa Smeralda jsou Porto Rotondo a Porto Cervo, jejichž přístavy jsou přehlídkou přepychových jachet slavných herců, politiků a jiných prominentů. Obě městečka ukrývají rozkošná náměstí a u nich bary, kavárny, restauranty, obchody a jiná zařízení. Dále od centra stojí rozmanité vily a luxusní rezidence.

Žádná nuda kolem Smaragdového pobřeží

Základem pobytu na Costa Smeralda je koupání. K nejkrásnějším plážím v romantických zátočinách s dech beroucími útesy patří Ira, Punta Volpe a Sassi. Pokrývá je bělostný písek a pomalu se svažují do křišťálově čisté vody.

Na Smaragdovém pobřeží si můžete užít potápění, plachtění i cyklistiku. Nedaleké pohoří Monte Limbara s jezerem Lago del Coghinas nabízí úchvatné turistické trasy. Ve správním středisku Olbia navštivte katedrálu San Simplicio a archeologické muzeum. Město Arzachena se pyšní řadou středověkých kostelů a skaliskem připomínajícím houbu Roccia del funglo.

  • Neváhejte tedy a navštivte Costa Smeralda na Sardinii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím