×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Itálie
  2. Sardinie
  3. Místa
  4. Nora

Nora

Lokalita: Itálie Sardinie Nora
Typ: Historické místo

Náš názor

Nora, památka na velké římské časy

Dávná sardinská metropole Nora, zároveň nejstarší město ostrova, dnes tvoří jedinečně zachovaný areál punsko-římského archeologického naleziště. A to se ještě velká část původní lokality nachází pod mořem, které ji v průběhu staletí zatopilo.

Nora leží na úzkém poloostrově poblíž městečka Pula na jihu Sardinie. Ze dvou stran ji obklopuje Středozemní moře, ze třetí laguna Peschiera di Nora a z jihu poslední zbytky pevniny, sahající až k pobřežní věži Torre del Coltellazzo o di Sant'Efisio. Západním směrem se táhne pohoří Iglesiente.

Nora a její pamětihodnosti

První velký rozkvět historické Nory nastal během ovládnutí Kartágem. Roku 238 před naším letopočtem místo získali Římané, po rozpadu jejich říše Vandalové. Zřejmě od 8. století byla Nora opuštěná a chátrala.

Archeologické naleziště Nora zahrnuje sloupy, mozaiky a další starobylé památky. Ve skutečnosti se jedná o trosky římských lázní, patricijského domu s mozaikami či o dlážděné silnice. Zřejmě nejlépe ze všeho se dochovalo antické divadlo, v němž se dokonce občas pořádají koncerty pod otevřeným nebem.

  • Neváhejte tedy a navštivte Noru na Sardinii.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím